Home/sports/Wielki sabotaz w Lidze Mistrzow. Kibice w szoku. O tym rekordzie mowia wszyscy

Wielki sabotaz w Lidze Mistrzow. Kibice w szoku. O tym rekordzie mowia wszyscy

Kibice Girony zupenie inaczej wyobrazali sobie poczatek historycznego sezonu w Lidze Mistrzow. Ich druzyna poniosa porazke w dwoch pierwszych kolejkach chociaz rywale zapracowali na sukces tylko poowicznie. Ekipa z Katalonii zaaplikowaa sobie w sumie trzy bramki samobojcze - jedna w starciu z PSG dwie w konfrontacji z Feyenoordem Rotterdam. Gdyby nie te akty autodestrukcji na koncie hiszpanskiej druzyny widniaaby dzisiaj cztery punkty. A tak - mamy niechlubny rekord.

October 02, 2024 | sports

Kibice Girony zupełnie inaczej wyobrażali sobie początek historycznego sezonu w Lidze Mistrzów. Ich drużyna poniosła porażkę w dwóch pierwszych kolejkach, chociaż rywale zapracowali na sukces tylko połowicznie. Ekipa z Katalonii zaaplikowała sobie w sumie trzy bramki samobójcze - jedną w starciu z PSG, dwie w konfrontacji z Feyenoordem Rotterdam. Gdyby nie te akty autodestrukcji, na koncie hiszpańskiej drużyny widniałaby dzisiaj cztery punkty. A tak - mamy niechlubny rekord. Girona to rewelacja poprzedniego sezonu La Liga . Długo utrzymywała się w batalii o tytuł mistrzowski, ostatecznie skończyła rozgrywki na trzecim miejscu. To oznaczało prawo gry w zasadniczej fazie Ligi Mistrzów . Dla katalońskiej ekipy to debiut w elitarnych rozgrywkach. Premiera wypadła na trudnym terenie - Parc des Princes w Paryżu. Wydawało się, że starcie z PSG zakończy się bezbramkowym remisem. Mecz zakończył się jednak zwycięstwem gospodarzy 1:0 . Tuż przed końcowym gwizdkiem po zagraniu z bocznego sektora Nuno Mendesa niefortunną interwencją popisał się stojący w bramce Paulo Gazzaniga . W zasadzie wepchnął piłkę do siatki. I to jemu zaliczono trafienie samobójcze . Błysk reprezentanta Polski w Lidze Mistrzów. Anglicy zachwyceni, świetne wieści dla Probierza Niepowodzenie ze stolicy Francji piłkarze Girony mieli sobie powetować w drugiej kolejce. Na własnym obiekcie podejmowali Feyenoord Rotterdam . Tym razem jednak pokonali swojego bramkarza dwukrotnie i przegrali spotkanie 2:3! W roli "sabotażystów" wystąpili Yangel Herrera (przed przerwą) i Ladislav Krejczi . Ten drugi wpisał się na listę strzelców kilkanaście minut przed końcem spotkania, przy stanie 2:2 . Tym sposobem kataloński zespół ma na koncie zero punktów, choć równie dobrze mógł mieć co najmniej cztery. Co ciekawe, Girona wyrównała w te sposób niechlubny rekord Fenerbahce Stambuł sprzed 16 lat . W sezonie 2007/08 turecka drużyna też strzeliła trzy samobójcze gole w jednej edycji Ligi Mistrzów. Wybrańcy Michela są na dobrej drodze, by to "osiągnięcie" poprawić. Kolejne wyzwanie w Champions League czeka ich 22 października . Tego dnia zmierzą się u siebie ze Slovanem Bratysława . Korzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu . Prywatność . Copyright by INTERIA.PL 1999 - 2024 . Wszystkie prawa zastrzeżone.