Home/sports/W Lublinie grali w badmintona w ramach turnieju Polish International 2024

W Lublinie grali w badmintona w ramach turnieju Polish International 2024

Hala Uniwersytetu Medycznego w Lublinie bya arena zmagan turnieju badmintona Polish International 2024 presented by VICTOR. To jedna z wazniejszych imprez tej dyscypliny sportu w kalendarzu Polskiego Zwiazku Badmintona.

By Dziennik Wschodni | September 24, 2024 | sports

Hala Uniwersytetu Medycznego w Lublinie była areną zmagań turnieju badmintona „Polish International 2024 presented by VICTOR”. To jedna z ważniejszych imprez tej dyscypliny sportu w kalendarzu Polskiego Związku Badmintona. W zawodach wystartowało ponad 200 zawodników reprezentujących 28 krajów. Nie zabrakło oczywiście także przedstawicieli gospodarzy. Polacy zakończyli zmagania z dorobkiem pięciu medali. W grze pojedynczej mężczyzn zwyciężył Ditlev Jaeger Holm (Dania). W finale pokonał Gustava Bjorklera (Szwecja). Trzecie miejsca w grze pojedynczej mężczyzn zajęli Rizki Ansyahri z Indonezji oraz Lakshay Sharma z Indii. Jeżeli chodzi o panie, to w grze pojedynczej triumfowała Anmol Kharb z Indii. W finale okazała się lepsza od Mileny Schnider (Szwajcaria). Trzecie miejsca zajęły: Frederikke Lund (Dania) oraz Freya Redfearn (Anglia). W grze podwójnej mężczyzn do finału dotarła polska para: Robert Cybulski/Szymon Ślepecki. Niestety, Biało-Czerwoni musieli uznać wyższość rywali z Singapuru: Eng Keat Wesley Koh/Junsuke Kubo. Trzecie miejsca przypadły: P.S Ravikrishna / Akshana Shetty oraz Ishaana Bhatnagara / Sankara Prasada Udayakumar (Indie). W grze podwójnej kobiet Polki nie miały sobie równych. W finale Kornelia Marczak i Paulina Hankiewicz pokonały rodaczki: Wiktorię Dąbczyńską oraz Zuzannę Jankowską. Na najniższym stopniu podium stanęły... także Polski: Anastasia Khomich i Daria Zimnol, a także Dunki: Marii Søgård Andersn i Mette Werge. W grze mieszanej triumfowali Duńczycy Kristoffer Kolding oraz Mette Werge. W finale pokonali parę z Irlandii: Joshuę Magee i Moyę Ryan Trzecia lokata też przypadła gospodarzom, a konkretnie: Jakubowi Melaniukowi i Julii Pławeckiej. Razem z naszymi zawodnikami trzecie lokaty wywalczyli jeszcze: Calle Fredholm i Elin Öhling ze Szwecji.

SOURCE : dziennikwschodni_pl