Home/sports/Trener Interu zrugany. Poszo o Zielinskiego

Trener Interu zrugany. Poszo o Zielinskiego

Piotr Zielinski raczej nie bedzie dobrze wspomina swoich pierwszych derbow Mediolanu. Jego Inter przegra 12 z AC Milanem a Polak na boisku pojawi sie dopiero w samej koncowce spotkania. W zwiazku z tym oberwao sie trenerowi Simone Inzaghiemu ktoremu media wytykaja bedy po prestizowym spotkaniu.

By Kacper Ciuksza | September 23, 2024 | sports

W niedzielę Inter Mediolan przegrał z AC Milanem 1:2 w derbach stolicy Lombardii. To Simone Inzaghiego byli faworytami spotkania, bo wygrali sześć poprzednich starć bezpośrednich z rywalami zza miedzy. Tym razem było jednak inaczej, a po spotkaniu oberwało się nie tylko graczom, ale również szkoleniowcowi. Jednym z powodów był Piotr Zieliński. Media krytykują trenera Interu Mediolan. Poszło też o Piotra Zielińskiego Dla Zielińskiego były to pierwsze w karierze derby Mediolanu, ale raczej nie będzie wspominał ich dobrze. Mecz zaczął na ławce rezerwowych i pojawił się na placu gry dopiero w 74. minucie. Na wynik nie miał wielkiego wpływu, a tuż po jego Milan zdobył zwycięską bramkę w samej końcówce. A dlaczego reprezentant Polski wszedł tylko z ławki? To świetne pytanie, nad którym zastanawiają się również Włosi. Przecież w środku tygodnia zagrał bardzo dobre spotkanie przeciwko Manchesterowi City, za co otrzymał mnóstwo pochwał od mediów i od trenera. Inzaghi zdecydował jednak, że tym razem pomocnik wejdzie na kwadrans, co wytykają mu na portalu inter-news.it. Wśród największych błędów trenera czytamy: "niedopuszczalne jest pozostawienie na ławce Piotra Zielińskiego, który w Manchesterze zagrał przez 80 minut". "Popełnił błędy przy zmianach. Szaleństwem jest ściąganie całej trójki pomocników. Hakan Calhanoglu trzymał równowagę, a później Kristjan Asllani i Davide Frattesi nie mogli się zgrać" - czytamy dalej. Włosi nie mogą więc uwierzyć, ze Zieliński wszedł tylko z ławki oraz że zrobił to tak późno. Najwyraźniej jego ostatni występ w zachwycił dziennikarzy i wywindował jego pozycję w medialnej hierarchii pomocników. Nie wpłynęło to jednak na trenera. Teraz Inter zagra z (28.09), czyli rewelacją obecnych rozgrywek i trzecią drużyną włoskiej. Być może Zieliński dostanie w tym meczu znacznie więcej minut.

SOURCE : sport_pl