Home/sports/Trener Chorwacji oburzony po meczu z Polska. "Dwa kardynalne bedy"

Trener Chorwacji oburzony po meczu z Polska. "Dwa kardynalne bedy"

Niezwyke emocje przynios wtorkowy mecz Polska - Chorwacja na Stadionie Narodowym. Goscie prowadzili juz 31 ale ostatecznie spotkanie zakonczyo sie remisem. Selekcjoner Chorwatow Zlatko Dalic w rozmowie z krajowymi mediami wytkna takze dwa powazne bedy sedziemu w tym czerwona kartke dla bramkarza za faul na Robercie Lewandowskim. - To co widziaem na nagraniu nie ma nic wspolnego z wykluczeniem - wypali.

By Filip Modrzejewski | October 16, 2024 | sports

Starcie Polski z Chorwacją w czwartej kolejce Ligi Narodów rozpoczęło się kapitalnie dla biało-czerwonych. Już w piątej minucie do siatki rywala trafił Piotr Zieliński, a drużyna rozegrała prawdopodobnie najlepszy kwadrans za kadencji Michała Probierza. Niestety wszystko skończyło się z pierwszym strzałem rywala w 19. minucie. Marcina Bułkę mocnym uderzeniem pokonał Borna Sosa, a Chorwacja w ciągu następnych minut wyszła na prowadzenie 3:1. Tuż przed przerwą straty zmniejszył Nicola Zalewski. Po zmianie stron Polakom udało się wyrównać za sprawą trafienia Sebastiana Szymańskiego. Selekcjoner Chorwatów wypalił po meczu. "Dwa kardynalne błędy" Ostatecznie padł remis 3:3. - Cóż, remisujemy 3:3. Źle weszliśmy w mecz, straciliśmy szybko bramkę. Potem strzeliliśmy w krótkim odstępie czasu trzy bramki, ale kluczowe było to, co wydarzyło się w końcówce pierwszej połowy. Gdybyśmy tuż przed przerwą nie stracilibyśmy drugiej bramki, myślę, że mecz skończyłby się zupełnie inaczej. Dlatego myślę, że powinniśmy grać lepiej przede wszystkim w pierwszej połowie - . Ważnym punktem tego spotkania była czerwona kartka dla bramkarza Dominika Livakovicia w 76. minucie. Chorwat bezpardonu zaatakował Roberta Lewandowskiego, ale zdaniem Zlatko Dalicia nie należało się za to wyrzucenie z boiska. - To, co widziałem na nagraniu, nie ma nic wspólnego z wykluczeniem. Livaković wybił piłkę trzy metry przed Lewandowskim i trafił go hakiem. To nie jest wykluczenie. Matanović został sfaulowany w pierwszej połowie przy pierwszym golu przez Polaków. To dwa kardynalne błędy - stwierdził selekcjoner Chorwatów przed krajowymi mediami. - To były błędy sędziów, nie powiem, że nas pozbawiły wygranej. Tak naprawdę sami siebie jej pozbawiliśmy. Prowadziliśmy 3:1 i naszym błędem było to, że ponownie wprowadziliśmy Polskę do gry. Uciszyliśmy publiczność, zagraliśmy fantastyczne pół godziny, a potem straciliśmy drugiego gola, ale ostatecznie pokazaliśmy charakter, gdyby ktoś zaoferował nam cztery punkty przed październikowymi meczami, zaakceptowalibyśmy go - kontynuował Dalić. Kilka dni wcześniej jego zespół pokonał Szkocję 2:1 i ma na swoim koncie siedem punktów po czterech meczach. Trzy punkty mniej ma Polska. W listopadzie Chorwatów czeka mecz na wyjeździe z ostatnią w tabeli Szkocją oraz spotkanie u siebie z prowadzącą Portugalią. Polacy natomiast najpierw zagrają na wyjeździe z Portugalią, a potem podejmą Szkotów.