Home/sports/To nie by atwy mecz dla Sabalenki Wiceliderka wywalczya awans

To nie by atwy mecz dla Sabalenki Wiceliderka wywalczya awans

Aryna Sabelanka po trudnym meczu zapewnia sobie awans do trzeciej rundy tegorocznej edycji turnieju WTA w Wuhan. Wiceliderka swiatowego rankingu pokonaa w Chinach Katerine Siniakova 64 64.

October 09, 2024 | sports

Pierwsze partie tego pojedynku były bardzo zacięte. Zarówno Sabalenka, jak i Siniakova kilka razy były blisko, by przełamać oponentkę. W szóstym gemie swojego podania nie była w stanie obronić czeska tenisistka. Na jej odpowiedź nie trzeba było jednak długo czekać, ponieważ już po chwili wygrała gema serwisowego przeciwniczki. ZOBACZ TAKŻE: Pół godziny i koniec! Kolejny awans polskiej tenisistki Trudno było wskazać, która zawodniczka przechyli szalę zwycięstwa na swoją stronę w pierwszym secie. Ostatecznie lepsza okazała się zawodniczka z Mińska - przełamała rywalkę i wygrała pierwszą odsłonę 6:4. W drugim secie kibice również nie mogli narzekać na brak emocji. Na starcie obie zawodniczki przegrały po jednym gemie serwisowym. Wiceliderka rankingu WTA ponownie pokazała swoją klasę, przełamując rywalkę w ostatnim gemie i sięgając po zwycięstwo w secie 6:4. Tym samym Białorusinka awansowała do trzeciej rundy tegorocznej edycji turnieju WTA w Wuhan. Jej kolejną przeciwniczką będzie Julia Putincewa. Jak zmieniała się Aryna Sabalenka? Tak gwiazda tenisa wyglądała kiedyś (ZDJĘCIA) Zobacz galerię

SOURCE : polsatsport