Home/sports/"To diament". Tak pisza o meczu Polska - Chorwacja

"To diament". Tak pisza o meczu Polska - Chorwacja

"Pokrecony mecz" "brakuje tylko przestrzelonego karnego i gola bramkarza" - takie komentarze pojawiy sie na portalu X po tym co wydarzyo sie w meczu Polska - Chorwacja. Spotkanie okazao sie absolutnie szalone. Nasza reprezentacja przegrywaa juz 13 by ostatecznie zremisowac 33. Nie zabrako takze wielkich kontrowersji i wyraznego bohatera. Oto jak mecz podsumowali dziennikarze i eksperci.

By Błażej Winter | October 15, 2024 | sports

Gol dla Polski w piątej minucie, trzy stracone bramki w sześć minut, spektakularny powrót i brutalny faul na Robercie Lewandowskim - Polska - Chorwacja obfitował w emocje. Reprezentacja Polski od stanu 1:3 potrafiła się podnieść i zremisować 3:3. Choć ostatecznie zabrakło trzech punktów, wynik wydaje się pewnym przełomem. W internecie wrzało przez niemal całe spotkanie. Burza po meczu Polska - Chorwacja. "Powrót z dalekiej podróży" - Pokręcony jest ten mecz, ale wielkie brawa za powrót z dalekiej podróży - tak mecz podsumował były dyrektor , Marek Szkolnikowski. - Jeśli w Lidze Narodów bardziej ma się liczyć gra niż wynik, robienie postępów, to pierwsza połowa z Chorwacją była dotąd zdecydowanie najlepszym momentem kadry Probierza - podsumował Maciej Łuczak z portalu Meczyki.pl. - Taki mecz, że brakuje tylko przestrzelonego karnego i gola bramkarza w doliczonym czasie gry - skomentował Krzysztof Marciniak z Canal + Sport. - Lewandowski cudem nogę w jednym kawałku zachował, a Livaković z przygłupią miną rozkłada ręce i tłumaczy, że nie rozumie. Trzeba mieć ujemne IQ, żeby w takiej sytuacji coś jeszcze kwestionować - stwierdził Szymon Janczyk z Weszło.com po brutalnym faulu na naszym kapitanie. - Ale za takie s***********e wejścia w jakichś to bym zawieszał na długi czas. Chłopie, o złote kalesony grasz, a coś takiego robisz. Won - dodał Damian Smyk z tej samej redakcji. Oto bohater meczu Polska - Chorwacja. "To diament" Wielu ciepłych słów doczekał się Kacper Urbański, który asystował przy bramce na 1:0 Piotra Zielińskiego. - Kacper Urbański to diament, który nie powinien być sadzany na ławce. Poza żaden inny piłkarz za kadencji Michała Probierza nie jest tak efektowny i regularny - skomentował Radosław Laudański z Weszło.com. - Nie obchodzi mnie czy i ile Kacper Urbański gra w klubie. Chłopak od debiutu w kadrze jest jednym z jej liderów, nie przeszkadza mu wiek ani klasa rywala. Takiego zawodnika chcę oglądać w wyjściowym reprezentacji Polski zawsze, zasłużył sobie na to, jest niezbędny - podsumował Szymon Janczyk z Weszło.com. - Co się ten Urbański prezentuje. Ruchliwy, szuka nieprzewidywalnych, nieszablonowych zagrań, ma jakość z piłką, gra na małej przestrzeni. Przyjemnie się go ogląda. Musi grać, musimy go właściwie wykorzystać. Nie przekonuje mnie Świderski. Znowu nie ma Lewego i coś gramy - napisał komentator Maciek Szcześniewski.