Home/sports/To co zrobi Haaland nie miesci sie w gowie. Przekroczy granice wyobrazni

To co zrobi Haaland nie miesci sie w gowie. Przekroczy granice wyobrazni

Srodowe mecze trzeciej kolejki Ligi Mistrzow przyniosy mnostwo emocji. Imponujace zwyciestwo odnios Manchester City ktory na wasnym stadionie rozbi Sparte Praga az 50. Dwukrotnie do siatki trafi Erling Haaland jednak szczegolnie pierwsza bramka autorstwa norweskiego napastnika bya niezwyka. - Co on zrobi - zachwycali sie komentatorzy Canal Sport.

By Michał Chmielewski | October 24, 2024 | sports

Nowy sezon Ligi Mistrzów rozkręcił się na dobre. Po trzech spotkaniach jest już Manchester City, który utrzymuje świetną formą zarówno w Premier League, jak i europejskich pucharach. Po bezbramkowym remisie z Interem Mediolan i wygranej 4:0 ze Slovanem Bratysława drużyna Pepa Guardioli na własnym stadionie zmierzyła się ze Spartą Praga. Czy to Ibrahimović? Nie, to Erling Haaland! Pierwszy gwizdek wybrzmiał równo o godz. 21:00. Gospodarze - czego można było się spodziewać - zdecydowanie częściej utrzymywali się przy piłce, co skutkowało kreowaniem kolejnych sytuacji bramkowych. Mimo to w pierwszej połowie do siatki trafił tylko Phil Foden, który dał prowadzenie City już w 3. minucie. Po przerwie rozdrażniony brakiem gola nadal był Erling Haaland. Z pewnością wielu kibiców i ekspertów przyzwyczaiło się już do widoku Norwega cieszącego się z bramki. W końcu 24-latek dopiął swego. I to w jakim stylu! W 58. minucie na prawym skrzydle kapitalnym dryblingiem popisał się Savinho. Tuż przed dobiegnięciem do linii końcowej Brazylijczyk posłał miękkie dośrodkowanie w kierunku Haalanda. Mogłoby się wydawać, że po takim podaniu najrozsądniejszą opcją będzie uderzenie z główki. Ale nic bardziej mylnego! Norweski snajper wyskoczył wysoko w górę, po czym w ekwilibrystyczny sposób trącił piłkę piątką w powietrzu! Na powtórkach doskonale widać, że w pewnym momencie jego noga była... wyżej głowy. Ostatecznie futbolówka po koźle wpadła do siatki. Taką bramkę spokojnie w czasach swojej świetności mógłby zdobyć sam Zlatan Ibrahimović. "Erling Haaland! Co on zrobił? Czekał bardzo długo na swoją szansę. Teraz pęka z dumy - emocjonowali się komentatorzy Canal+ Sport. I trudno się dziwić. Gol 23-latka był naprawdę niezwykle efektowny. Drugie trafienie Norweg dołożył równo dziesięć minut później. Jego drużyna zwyciężyła aż 5:0. W tym sezonie Erling Haaland wystąpił łącznie w 12 meczach, w których strzelił 13 bramek. Dzięki wygranej ze Spartą Praga Manchester City z 7. punktami na koncie zajmuje trzecie miejsce w tabeli Ligi Mistrzów. Za to w Premier League ekipa Guardioli jest wiceliderem.