Home/sports/Tak wyglada tabela Ekstraklasy po tym co sie stao w meczu Legii

Tak wyglada tabela Ekstraklasy po tym co sie stao w meczu Legii

Remisem Legii Warszawa z Gornikiem Zabrze 11 zakonczya sie sobota 28 wrzesnia z Ekstraklasa. To trzeci z rzedu mecz warszawian bez zwyciestwa co coraz mocniej widac w ligowej tabeli. W niej najwiecej zyska dzis Rakow Czestochowa ktory awansowa na drugie miejsce. Dno po kolejnej porazce szoruje jedyny zespo bez zwyciestwa czyli wicemistrz Polski Slask Wrocaw.

By Bartosz Królikowski | September 29, 2024 | sports

Po piątkowym triumfie GKS-u Katowice nad Pogonią Szczecin (3:1) oraz remisie Lechii w Gdańsku z Widzewem Łódź (1:1), przyszedł czas na sobotę z Ekstraklasą. Na początek zawitaliśmy do Częstochowy, gdzie Raków mierzył się z Puszczą Niepołomice. Zespół Marka Papszuna po niewyraźnym początku ewidentnie łapie formę. Podkreślmy, że w lidze, bo w Pucharze Polski wyeliminowała ich pierwszoligowa Miedź Legnica (0:0 i 4:3 w karnych). Raków wygranym dnia. Ivi z symbolicznym golem Tym razem nie mieli problemów z pokonaniem Puszczy 2:0. Piękne trafienie z rzutu wolnego zanotował Ivi Lopez. Dla Hiszpana to pierwszy gol po zerwaniu więzadeł latem zeszłego roku w sparingu z... Puszczą Niepołomice. Raków awansował dzięki temu na pozycję wicelidera i pozostanie tam co najmniej do niedzieli 29 września (Jagiellonia Białystok gra na wyjeździe z Piastem Gliwice). Jednak gol Iviego został absolutnie przyćmiony w Lublinie. Tam jeszcze piękniej z wolnego trafił stoper Marek Bartos. W dodatku było do w 98. minucie meczu, a gol ten dał Motorowi . Wicemistrzowie Polski nadal grają fatalnie i po ośmiu meczach są bez triumfu ligowego, przez co pozostali na dnie tabeli. Motor awansował w niej na jedenaste miejsce. Remis, który nie dał wiele, by nie powiedzieć, że nic Głównym "daniem" dnia było starcie Legii Warszawa z Górnikiem Zabrze. Porażka stołecznego klubu mogłaby oznaczać nawet zwolnienie ostro krytykowanego trenera Goncalo Feio. Tego udało się uniknąć, ale zwycięstwa też zabrakło. od 10. minuty przegrywała po wykorzystanym przez Kamila Lukoszka. Wyrównał w 35. minucie Radovan Pankov, ale na więcej warszawian stać nie było. To ich już trzeci mecz z rzędu bez zwycięstwa, przez co w tabeli zajmują aktualnie siódme miejsce z dorobkiem 15 pkt. Mogą jednak spaść na ósme, jeśli Piast zapunktuje w niedzielę u siebie z Jagiellonią. Poza tym o wydostanie się ze strefy spadkowej powalczy Zagłębie Lubin i ich nowy trener Marcin Włodarski (u siebie z Radomiakiem Radom). Lech Poznań zaś w Kielcach z Koroną zagra o rehabilitację za odpadnięcie z Pucharu Polski z drugoligową Resovią Rzeszów. W poniedziałek 30 września kolejkę zamkną Cracovia i Stal Mielec. Wyniki 10. kolejki Ekstraklasy: Tabela Ekstraklasy (stan na 28 września 2024 r.):