Home/sports/Derby Madrytu na remis. Latajace przedmioty i przerwany mecz

Derby Madrytu na remis. Latajace przedmioty i przerwany mecz

Real bez kontuzjowanego Kyliana Mbappe zremisowa na wyjezdzie z Atletico 11 tracac bramke w doliczonym czasie gry.

By Tomasz Wacławek | September 30, 2024 | sports

Obie drużyny miały okazję zbliżyć się do Barcelony, która w sobotę przegrała w Pampelunie z Osasuną 2:4. Szansy tej nie wykorzystały w pełni. Królewscy musieli sobie radzić bez swojego najlepszego strzelca. Kylian Mbappe kilka dni temu doznał kontuzji mięśniowej i wróci do gry dopiero w drugiej połowie października. Francuski gwiazdor chciał się pojawić na stadionie Atletico, by wesprzeć kolegów, ale – jak informuje dziennik „L’Equipe” - władze Realu mu to odradziły ze względów bezpieczeństwa. Atletico - Real. Dlaczego sędzia przerwał derby Madrytu? Bramkę dla Realu po godzinie gry zdobył Eder Militao. Po dośrodkowaniu Viniciusa Juniora piłka spadła pod nogi obrońcy Królewskich, który precyzyjnym uderzeniem trafił do siatki. Czytaj więcej Barcelona przegrała na wyjeździe z Osasuną Pampeluna 2:4. To jej pierwsza porażka ligowa w tym sezonie po siedmiu zwycięstwach. Robert Lewandowski opuścił boisko w 70 minucie. Chwilę później sędzia przerwał mecz, bo w kierunku Thibauta Courtoisa zaczęły lecieć z trybun zapalniczki i inne przedmioty. Miejscowym kibicom nie spodobał się sposób celebrowania gola przez bramkarza Realu. Uznali jego gesty za prowokację i postanowili dać wyraz swojej frustracji. Uspokajać ich próbowali Koke, Jose Gimenez i trener Diego Simeone, ale bezskutecznie. Arbiter postanowił, że najlepszym wyjściem w tej sytuacji będzie przerwanie spotkania i nakazał piłkarzom zejść do szatni. Derby Madrytu. Jak VAR pomógł Atletico? Zawodnicy na murawę wrócili po kilkunastu minutach, a mecz trochę się rozkręcił. W piątej minucie doliczonego czasu wyrównał Angel Correa. Sędzia początkowo odgwizdał spalonego, ale po interwencji VAR gola uznał. Czytaj więcej Polski bramkarz przygotowuje się do powrotu na boisko. Chce być jak najszybciej do dyspozycji trenera Hansiego Flicka. W poniedziałek Wojciech Szczęsny ma przejść badania i podpisać kontrakt z Barceloną. Z podziału punktów w derbach Madrytu cieszą się najbardziej w Katalonii. Real do prowadzącej w lidze hiszpańskiej Barcelony traci trzy punkty, a Atletico - pięć.