Home/sports/Tak wyglada tabela Ekstraklasy po 11. kolejce. Alez scisk

Tak wyglada tabela Ekstraklasy po 11. kolejce. Alez scisk

Nadchodzaca przerwa na kadre sprawia ze 11. kolejka Ekstraklasy zakonczya sie w niedzielny wieczor. W hicie tej serii gier Jagiellonia Biaystok zremisowaa 11 z Legia Warszawa co oznacza ze obie druzyny odrobiy punkt do liderujacego Lecha Poznan ktory sensacyjnie przegra 12 z Motorem Lublin. Najwiekszym wygranym tego weekendu jest Rakow Czestochowa. Jak wyglada tabela Ekstraklasy

By Filip Modrzejewski | October 06, 2024 | sports

Działo się w 11. serii gier na boiskach polskiej Ekstraklasy. Piątek stał pod znakiem niespodziewanych zwycięstw gości. rozbił Puszczę Niepołomice aż 6:0, a Korona Kielce zdobyła Łódź, pokonując 1:0 Widzew. To jednak był tylko przedsmak sensacyjnego rozstrzygnięcia w sobotę. Tak wygląda tabela Ekstraklasy po 11. kolejce. Lech traci przewagę O godz. 20:15 rozpoczął się mecz lidera Lecha Poznań z . Rozpoczął się od zgodnie z planem. Gospodarze dominowali, wyszli na prowadzenie, ale ostatecznie to goście triumfowali 2:1, kończąc serię sześciu ligowych zwycięstw "Kolejorza". Z potknięcia skorzystał Raków Częstochowa, który pokonał wcześniej Radomiaka Radom 2:0. W sobotę wygrywali także Stali Mielec (2:1 z Lechią Gdańsk) oraz Zagłębia Lubin (1:0 z Górnikiem Zabrze). W niedzielę najważniejszym starciem był hit całej kolejki: Jagiellonia Białystok - Legia Warszawa. Po dwóch różnych połowach - pierwsza dla gospodarzy, druga dla gości - padł wynik 1:1. Raczej zasłużony, ale z podziału punktów nie jest zadowolony nikt, zwłaszcza podopieczni Goncalo Feio. Co istotne, należy podkreślić kolejną porażkę Śląska Wrocław, który przegrał siebie z Cracovią 2:4, mimo że po ośmiu minutach prowadził 2:0! Podopieczni Jacka Magiery wciąż czekają na pierwsze trzy punkty. Ważne domowe zwycięstwo odniosła za to Pogoń Szczecin, która po golu w doliczonym czasie gry pokonała 1:0 Piast Gliwice. Teraz czas na przerwę na kadrę. Ekstraklasa wróci do gry za dwa tygodnie. Wyniki 11. kolejki Ekstraklasy: Tabela Ekstraklasy po 11. kolejce:

SOURCE : sport_pl