Home/sports/Szymon Marciniak w roli gownej. Remis w meczu i w rzutach karnych

Szymon Marciniak w roli gownej. Remis w meczu i w rzutach karnych

Lechia Gdansk zremisowaa 1-1 z Widzewem odz. Prowadzenie dla gospodarzy zdoby Rifet Kapic wyrowna Imad Rondic - obaj pikarze to Bosniacy oba trafienia pady po rzutach karnych ktore byy bardzo watpliwe. To sedzia Szymon Marciniak ktore podyktowa obie jedenastki wystapi w roli gownej w meczu na Polsat Plus Arenie.

September 27, 2024 | sports

Lechia Gdańsk zremisowała 1-1 z Widzewem Łódź. Prowadzenie dla gospodarzy zdobył Rifet Kapić, wyrównał Imad Rondić - obaj piłkarze to Bośniacy, oba trafienia padły po rzutach karnych, które były bardzo wątpliwe. To sędzia Szymon Marciniak, które podyktował obie jedenastki wystąpił w roli głównej w meczu na Polsat Plus Arenie. Lechia Gdańsk zremisowała 1-1 z Widzewem Łódź i jest to remis zasłużony. Prowadzenie dla gospodarzy zdobył Rifet Kapić, wyrównał Imad Rondić - obaj piłkarze to Bośniacy, oba trafienia padły po rzutach karnych, które były bardzo wątpliwe. To sędzia Szymon Marciniak, które podyktował obie jedenastki wystąpił w roli głównej w meczu na Polsat Plus Arenie. Przed tym meczem w Gdańsku panowały nie najlepsze nastroje - Biało-Zieloni sensacyjnie odpadli z Pucharu Polski w meczu z II-ligową Pogonią Grodzisk Mazowiecki, kontrakt z klubem jednostronnie rozwiązał Luis Fernandez , a w meczu z RTS z powodu kontuzji nie mógł zagrać motor napędowy ofensywy lechistów, Kolumbijczyk Camilo Mena . Mecz w Gdańsku rozpoczął się od serii stałych fragmentów gry w wykonaniu wyżej notowanego Widzewa. Lechiści otrząsnęli się z przewagi goście dopiero po kwadransie, gdy bardzo ofensywnie usposobiony obrońca Conrado popędził lewą stroną, ale szukał lepiej ustawionego partnera zamiast strzelać na bramkę Rafała Gikiewicza . Zaraz groźnie strzelał skuteczny ostatnio Bohdan Wiunnyk , Lechia mimo że grała u siebie mogła grać z kontry. W 33. minucie sprytnie obrońcy gości piłkę zabrał Kacper Sezonienko , strzelił obok Gikiewicza, ale również obok bramki. To powinien być gol. Pod koniec pierwszej połowy wydawało się, że z nici z akcji ofensywnej gospodarzy, jednak ostatecznie Wiunnyk był faulowany przez Frana Alvareza i sędzia Szymon Marciniak podyktował rzut karny. Z 11 metrów strzelał kapitan Rifet Kapić , jego strzał idealnie wyczuł bramkarz RTS, ale ostatecznie piłka trafiła do siatki. W tej sytuacji zdecydowanie pomógł Allach . Trener Daniel Myśliwiec wyraźnie nie był zadowolony z pierwszej połowy - w przerwie zaordynował aż trzy zmiany: do gry weszli Jakub Sypek , Lirim Kastrati i Jakub Łukowski . Początkowo niewiele to pomogło, bo stuprocentową okazję miał Wiunnyk, którą koncertowo spartaczył. Potem Widzew przeważał, szukał wyrównania, udało się dopiero w .74.minucie, gdy z rzutu karnego trafił Imad Rondić . Do końca remisowego meczu bardziej korzystne sytuacje mieli goście, ale bez zarzutu w bramce Lechii spisywał się 20-letni Szymon Weirauch , który obronił m.in. groźny strzał byłego zawodnika Lechii - Sypka i w doliczonym czasie gry Łukowskiego. Korzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu . Prywatność . Copyright by INTERIA.PL 1999 - 2024 . Wszystkie prawa zastrzeżone.