Home/sports/Swiderski wskaza czego zabrako zeby zremisowac z Portugalia

Swiderski wskaza czego zabrako zeby zremisowac z Portugalia

- To byo na pewno bardzo ciezkie spotkanie. Szkoda tej pierwszej poowy. Zaczelismy fajnie pierwsze 7-10 minut. Utrzymywalismy sie przy pice przeciwnicy nas faulowali na wasnej poowie wywalczylismy rzuty rozne wiec stwarzalismy zagrozenie ale pozniej troche za geboko sie cofnelismy - powiedzia Karol Swiderski przed kamerami TVP Sport po meczu Polska - Portugalia 13.

By Karolina Kurek | October 12, 2024 | sports

W sobotni wieczór reprezentacja Polski rozegrała kolejny mecz w ramach Ligi Narodów UEFA. Jej rywalem byli Portugalczycy. W spotkaniu padły cztery bramki i ostatecznie lepsza okazała się drużyna prowadzona przez Roberto Martineza, która wygrała 3:1. Na listę strzelców po stronie Portugalii wpisali się Bernardo Silva, Cristiano Ronaldo oraz Jan Bednarek (gol samobójczy). Autorem trafienia dla Biało-Czerwonych był Piotr Zieliński. Karol Świderski przemówił po meczu Polska - Portugalia - No myślę, że tak, że było widać na boisku jakość zespołu z Portugalii. To było na pewno bardzo ciężkie spotkanie. Szkoda tej pierwszej połowy. Zaczęliśmy fajnie pierwsze 7-10 minut. Utrzymywaliśmy się przy piłce, przeciwnicy nas faulowali na własnej połowie, wywalczyliśmy rzuty rożne, więc stwarzaliśmy zagrożenie, ale później trochę za głęboko się cofnęliśmy. Możemy stać w niskim pressingu, ale do każdego podania, które jest zagrywane do tyłu, powinniśmy wyjść wyżej. Myślę, że tego zabrakło w pierwszej połowie - powiedział Karol Świderski w pomeczowym wywiadzie przed kamerami TVP Sport. - W drugiej połowie wyglądało to zupełnie inaczej. Myślę, że druga połowa była lepsza. Wyszliśmy wyżej. Kilka razy Portugalia zagrała długim podaniem i my tę piłkę odzyskaliśmy. No szkoda, że w tej pierwszej połowie nie graliśmy tak odważnie tylko dopiero po tych straconych bramkach - dodał polski napastnik. W dalszej części wypowiedzi Świderski przyznał, że czuje niedosyt związany z brakiem gola na koncie. - W pierwszej połowie próbowałem gdzieś głowę włożyć, piłka się odbiła. Franek dośrodkowywał, ta piłka nie trafiła, więc szukała mnie ta piłka, szkoda, że w którejś z tych sytuacji ona troszeczkę lepiej się nie odbiła. Gdyby trochę lepiej się odbiła, to mógłbym ją przyjąć i skończyć drugim kontaktem. Na pewno szkoda tych sytuacji - ocenił 27-latek. Stadion Narodowy pożegnał Szczęsnego i Krychowiaka Spotkanie z Portugalią zostało poprzedzone uhonorowaniem dwóch piłkarzy, którzy przez lata stanowili o sile biało-czerwonych. Mowa o Grzegorzu Krychowiaku i Wojciechu Szczęsnym. Zarówno jednemu, jak i drugiemu piłkarzowi wręczył koszulki reprezentacji z numerami odpowiadającymi liczbie ich występów w kadrze. W przypadku Krychowiaka był to numer 100, a Szczęsnego - 84. Po trzech kolejkach Biało-Czerwoni zajmują trzecie miejsce w tabeli Grupy 1 w Lidze A z dorobkiem trzech punktów. Portugalczycy z kolei plasują się na pierwszej pozycji i mają dziewięć "oczek". Następny mecz reprezentacja Polski zagra we wtorek 15 października u siebie z Chorwacją. Pierwszy gwizdek o 20:45.