Home/sports/Sa najnowsze wiesci ws. Kurka. Wiadomo kiedy wroci do gry

Sa najnowsze wiesci ws. Kurka. Wiadomo kiedy wroci do gry

Dugo wyczekiwany powrot Bartosza Kurka do PlusLigi skonczy sie w jeden z najgorszych mozliwych sposobow - kontuzja. Reprezentant Polski zosta trafiony pika w gowe podczas meczu ZAKSY Kedzierzyn-Kozle z Projektem Warszawa i nie wroci do gry. Uda sie do szpitala na badania gdzie zosta na kilka dni. Teraz nowe informacje nt. jego zdrowia przekaza Jakub Michalak - agent siatkarza.

By Bartosz Naus | September 23, 2024 | sports

Już kilka dni temu żona Bartosza Kurka - Anna Kurek - uspokajała, że kapitanowi ZAKSY nie stało się nic poważnego. "W niedzielę miał wyjść ze szpitala. Został do dzisiaj. Bartiś czuje się lepiej i idzie to w dobrą stronę. Dzisiaj wracamy do Kędzierzyna" - Kiedy Kurek wróci do gry? Jest dobra wiadomość w sprawie jego kontuzji Wciąż nie było jednak jasne jak długo będzie trwać przerwa Kurka od gry. Ostatecznie osłabiona ZAKSA nie dała sobie rady z rywalami i przegrała 0:3 (22:25, 23:25, 19:25). Kurka mimo urazu nie ominął na razie jednak żaden mecz - spotkanie ZAKSY z zostało przełożone na 8 października ze względu na powodzie na południu kraju. Katastrofa naturalna nie ominęła też rodziny polskiego siatkarza. "Taka sytuacja. Wody było po kolana" - napisała na Instagramie. Czy Kurek wróci do gry już na kolejny mecz z Indykpol AZS-em Olsztyn? Wygląda na to, że jest na to szansa. W rozmowie z agent Kurka - Jakub Michalak - przekazał dobrą wiadomość dotyczącą zdrowia siatkarza. - W drugiej połowie tego tygodnia Bartek wróci do treningów - powiedział. Indykpol AZS Olsztyn - ZAKSA Kędzierzyn Koźle zaplanowano na poniedziałek 30 września. Do tego czasu Bartosz Kurek powinien być już w treningu.