Home/sports/Rekordowy wynik Industrii i Azotow

Rekordowy wynik Industrii i Azotow

Az osiemdziesiat cztery trafienia pady w meczu 4. kolejki Orlen Superligi Mezczyzn. Szczypiornisci Industrii Kielce pokonali Azoty Puawy 4935.

September 21, 2024 | sports

Aż osiemdziesiąt cztery trafienia padły w meczu 4. kolejki Orlen Superligi Mężczyzn. Szczypiorniści Industrii Kielce pokonali Azoty Puławy 49:35. W tym artykule dowiesz się o: Kielczanie już na starcie sezonu znaleźli się w trudnej sytuacji, bowiem kontuzji doznał ich lider i kapitan - Alex Dujshebaev . Początkowo wydawało się, że przerwa Hiszpana w grze wyniesie około sześciu tygodni, ale tamte założenia okazały się zbyt optymistyczne. Po dokładnych badaniach lekarze stwierdzili, że doszło do rozległego zerwania mięśni łydki, a przy takim urazie na rehabilitację potrzeba co najmniej od ośmiu do dwunastu tygodni. W składzie na sobotni mecz z Azotami Puławy zabrakło też Jorge Maquedy i nadal leczących kontuzje Szymona Sićki i Hassana Kaddaha . Goście zaczęli od prowadzenia 2:0 i dali rywalom sygnał, że są przygotowani na wyrównaną walkę. Żółto-biało-niebiescy natychmiast jednak doprowadzili do remisu, a po chwili sami zbudowali przewagę. Momentami gra toczyła się w naprawdę błyskawicznym tempie - dość powiedzieć, że tylko w pierwszej połowie padło czterdzieści pięć trafień. ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: Szalony taniec mistrzyni olimpijskiej z Tokio! Fani są zachwyceni Puławianie nie mogli mieć do siebie pretensji, grali dobrze, był tylko jeden problem - kielczanie grali lepiej i przede wszystkim szybciej. Kilka bardzo ważnych obron zaliczył Miłosz Wałach , a jego koledzy wyprowadzali kontrataki i byli w nich niezwykle skuteczni. Gospodarze podkręcali tempo, rzucali bramki seriami i w pełni kontrolowali wydarzenia na boisku. Niespokojnie zrobiło się na początku drugiej połowy - w 35. minucie doszło do utarczki między Artsiomem Karalekiem a Kacprem Adamskim . Obie ekipy wdały się w nerwowe przepychanki, a sędziowie wysłali obu zawodników na ławkę kar. To jednak w żaden sposób nie wpłynęło na obraz gry, żółto-biało-niebiescy nadal pewnie prowadzili. Gospodarze dość wcześnie przekroczyli barierę czterdziestu trafień i pozostawało jedno pytanie - czy uda im się rzucić pięćdziesiąt bramek? Byli blisko - na dwadzieścia sekund przed ostatnią syreną czterdziestego dziewiątego gola Industrii zdobył Dylan Nahi. Puławianie nie oddali piłki już do końca. ORLEN Superliga Mężczyzn , 4. kolejka: Industria Kielce - Azoty-Puławy 49:35 (27:18)

SOURCE : sportowefakty