Home/sports/Polski klub w fatalnej sytuacji. Gra zupenie sie posypaa

Polski klub w fatalnej sytuacji. Gra zupenie sie posypaa

Bez niespodzianki w PlusLidze siatkarzy. Steam Hemarpol Norwid Czestochowa jedna z druzyn ktora pozytywnie zaskakuje kibicow i ekspertow zanotowaa kolejne zwyciestwo. Tym razem we wasnej hali czestochowianie pokonali 31 GKS Katowice. Rywale sa w coraz gorszej sytuacji - to bya ich osma porazka w tym sezonie. Katowiczanie zamykaja tabele PlusLigi Norwid na dobre rozgosci sie w gornej osemce.

October 27, 2024 | sports

Bez niespodzianki w PlusLidze siatkarzy. Steam Hemarpol Norwid Częstochowa, jedna z drużyn, która pozytywnie zaskakuje kibiców i ekspertów, zanotowała kolejne zwycięstwo. Tym razem we własnej hali częstochowianie pokonali 3:1 GKS Katowice. Rywale są w coraz gorszej sytuacji - to była ich ósma porażka w tym sezonie. Katowiczanie zamykają tabelę PlusLigi, Norwid na dobre rozgościł się w górnej ósemce. Ten sezon PlusLigi jest wyjątkowo trudny dla zespołów z mniejszym budżetem i możliwościami. W kolejnym w elicie pozostanie tylko 14 drużyn, dlatego spadną aż trzy. W gronie zespołów walczących o utrzymanie jest GKS Katowice. Drużyna prowadzona przez Grzegorza Słabego coraz bardziej rozpaczliwie szuka punktów , ale w Częstochowie ich nie znalazła. Siatkarze Norwida w ubiegłym tygodniu zanotowali ważne zwycięstwo, pokonując na wyjeździe Asseco Resovię . W rywalizacji z GKS-em byli faworytem, ale musieli sobie radzić bez podstawowego libero Mateusza Masłowskiego , który nadal czeka na powrót do gry po kontuzji. W pierwszej partii udźwignęli jednak rolę faworyta . Szybko uciekli na trzy punkty, choć z czasem set się wyrównał. Najwięcej w ataku dał od siebie Bartłomiej Lipiński . Atakujący Patrik Indra pomógł natomiast w obronie, gdzie podbił aż pięć piłek. Na kilka minut inicjatywę i prowadzenie przejęli jednak goście, którzy prowadzili nawet 16:14. Ale wtedy trzy punkty z rzędu zdobyli częstochowianie. Lepiej rozegrali też końcówkę, korzystając z ustawienia przy zagrywkach Indry - wygrali 25:21. Bartosz Kwolek mógł odmienić losy meczu. Ale nawet on nie dał rady, niespodzianka w Gdańsku W drugim secie katowiczanie od początku prezentowali się lepiej. Skutecznością imponował Bartosz Gomułka, a tym razem miał też wsparcie z lewego skrzydła . Od początku drugiej partii w szóstce GKS-u był bowiem Jewgienij Kisiluk . Goście utrzymywali dwa, trzy punkty przewagi. Stracili ją przy stanie 16:16, kiedy do remisu po kontrataku doprowadził Milad Ebadipour . A w kolejnej akcji as serwisowy Quinna Isaacsona dał Norwidowi prowadzenie. Goście jeszcze jednak odpowiedzieli. Prowadzili 23:21, znów jednak wypuścili przewagę z rąk . A kiedy częstochowianie zablokowali atak Gomułki, to oni mieli piłkę setową. Wykorzystali drugą, ponownie pomogła zagrywka Isaacsona i wygrali 26:24. Nadzieje na punkty GKS-u w Częstochowie zaczęły więc się ulatniać. Tym bardziej że Norwid dość szybko zbudował sobie trzypunktową przewagę. Katowiczanie próbowali nękać zagrywką Bartosza Makosia , który zastępował Masłowskiego, ale libero prezentował solidny poziom. Mimo to po błędzie Ebadipoura w ataku był remis 12:12. Kiedy w ataku pomylili się goście, Norwid prowadził 17:15. Słaby poprosił o przerwę, a po niej GKS zdobył cztery punkty z rzędu . Tym razem nie dał już sobie wydrzeć prowadzenia, zwyciężył 25:21. I dynamika meczu się zmieniła. Katowiczanie objęli prowadzenie w czwartej partii, i to pokaźne - 9:5. Trener Norwida Cezar Silva ściągnął z boiska Lipińskiego, którego zastąpił Damian Kogut . GKS znacznie poprawił z kolei grę w bloku. Częstochowianie krok po kroku odrabiali jednak straty. I w końcu doprowadzili do remisu 15:15 przy zagrywkach Indry, który pracował na nagrodę dla MVP spotkania. Czech po chwili dał gospodarzom prowadzenie. Dobra gra katowiczan w tym secie zupełnie się posypała , po chwili Norwid miał cztery punkty zapasu. Częstochowianie wygrali 25:21 i cały mecz 3:1. Polski siatkarz podbija mocną ligę. W końcu doczeka się powołania od Grbicia? Korzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu . Prywatność . Copyright by INTERIA.PL 1999 - 2024 . Wszystkie prawa zastrzeżone.

SOURCE : interiasport