Home/sports/Polska - Niemcy. Remis ktory da awans na mistrzostwa Europy do lat 21

Polska - Niemcy. Remis ktory da awans na mistrzostwa Europy do lat 21

Reprezentacja Polski do lat 21 przegrywaa na stadionie Widzewa z Niemcami juz 13 ale zdoaa wyrownac na 33. Ten remis zapewni jej bezposredni awans na przyszoroczne mistrzostwa Europy.

By Tomasz Wacławek | October 15, 2024 | sports

Wychodząc na boisko w Łodzi, piłkarze Adama Majewskiego wiedzieli, że tylko wygrana pozwoli im zakwalifikować się na Euro 2025, bez oglądania się na wyniki rywali. Bezpośredni awans na mistrzostwa mieli bowiem zagwarantowany zwycięzcy dziewięciu grup plus trzy najlepsze drużyny z drugich miejsc. Sześciu pozostałych wiceliderów czekała gra w barażach. Polska - Niemcy. Co zdecydowało o awansie Polaków na Euro do lat 21? Polacy zaczęli mecz odważnie, ale już po trzech minutach musieli gonić wynik. Popełniali błędy w obronie, a pewni pierwszego miejsca w grupie Niemcy byli bezlitośnie skuteczni i do przerwy prowadzili 3:1. Czytaj więcej Miesiąc po porażce w Osijeku Polacy zmierzą się z Chorwacją na PGE Narodowym. Potrzebują punktów, by utrzymać się w elicie Ligi Narodów. Będą musieli powstrzymać Lukę Modricia, który mimo prawie 40 lat wciąż jest liderem Chorwatów. Odpowiedź Polaków była jednak wzorowa. Bramkę kontaktową zdobył Jakub Kałuziński, a parę minut później - po efektownej indywidualnej akcji - wyrównał Mariusz Fornalczyk. Mogło być jeszcze lepiej, gdyby piłki po strzale Cezarego Polaka nie wybił z linii bramkowej Jan Thielmann. Skończyło się remisem. Trzeba było czekać na wyniki innych meczów. Chorwaci nie mogli pokonać wysoko Greków, a Belgowie - Węgrów. Obydwa warunki zostały spełnione. Pierwsi wygrali 3:2, drudzy niespodziewanie przegrali 0:1. I to Polacy znaleźli się w gronie trzech zespołów z drugich miejsc z najlepszym bilansem. Kiedy mistrzostwa Europy do lat 21? Młodzieżowe mistrzostwa Europy odbędą się w czerwcu 2025 roku na Słowacji. Oprócz gospodarzy i Polaków zagrają w nich Holendrzy, Hiszpanie, Portugalczycy, Niemcy, Duńczycy, Ukraińcy, Anglicy, Włosi, Rumuni, Słoweńcy i Francuzi. Czytaj więcej Do Polski przylatuje Cristiano Ronaldo, prawdopodobnie najbardziej wpływowy celebryta na świecie. Nawet Robert Lewandowski podziwia, że wciąż mu się chce. W barażach wystąpią Chorwacja, Finlandia, Czechy, Norwegia, Belgia i Gruzja. Losowanie grup turnieju finałowego 3 grudnia w Bratysławie. Polska - Niemcy 3:3 (D. Marczuk 17, J. Kałuziński 50, M. Fornalczyk 58 - N. Tresoldi 3, P. Wanner 21, B. Arrey-Mbi 30)