Home/sports/Niezwyky spektakl w Madrycie. Real jest niezniszczalny

Niezwyky spektakl w Madrycie. Real jest niezniszczalny

Do przerwy nie byo Realu Madryt w meczu z Borussia Dortmund. W drugiej poowie "Krolewscy" wzniesli sie jednak na jakis niewyobrazalny poziom i wygrali z zespoem Nuriego Sahina az 52 a trzy gole strzeli Vinicius Junior.

October 22, 2024 | sports

Do przerwy nie było Realu Madryt w meczu z Borussią Dortmund. W drugiej połowie "Królewscy" wznieśli się jednak na jakiś niewyobrażalny poziom i wygrali z zespołem Nuriego Sahina aż 5:2, a trzy gole strzelił Vinicius Junior. W tym artykule dowiesz się o: Niby człowiek wiedział, a i tak się łudził. Real Madryt to Liga Mistrzów, a Liga Mistrzów to Real Madryt i we wtorkowy wieczór po raz kolejny się o tym przekonaliśmy. To są królowie tych rozgrywek. Nawet jeśli gra się nie klei, wynik jest niekorzystny, a kibice gwiżdżą na piłkarzy schodzących do szatni po pierwszej połowie, to nigdy nie można skreślać ekipy 15-krotnych zwycięzców Ligi Mistrzów. Przekonała się o tym Borussia Dortumund, która do przerwy rozgrywała koncert, prowadziła 2:0 i naprawdę nic nie wskazywało na to, że Real będzie w stanie wrócić do gry. Nie było żadnego punktu zaczepienia. Ale mecz piłkarski trwa 90 minut, a nie 45. I w drugiej połowie się zaczęło. W 60. minucie gola strzelił Antonio Ruediger (kapitalne dośrodkowanie Kyliana Mbappe), a w 62. minucie wyrównał Vinicius Junior. To zmieniło wszystko. Real się napędził i później zadał jeszcze dwa ciosy. Za dwie zawalone bramki zrehabilitował się Lucas Vazquez, po chwili kapitalny rajd przeprowadził Vinicius i finalnie to drużyna Carlo Ancelottiego cieszy się z kompletu punktów. Brazylijczyk w doliczonym czasie dołożył jeszcze trzeciego gola, wieńcząc dzieło. Tymczasem Borussia doznała pierwszej porażki w tej edycji Ligi Mistrzów. ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie Co za rzut! Ukryty talent młodej gwiazdy FC Barcelony I trudno nie odnieść wrażenia, że przekombinował trener gości Nuri Sahin. Chyba przestraszył się szansy, że może wygrać na Santiago Bernabeu i już w 55. minucie ściągnął z boiska świetnie dysponowanego Jamiego Gittensa, wprowadzając za niego środkowego obrońcę Waldemara Antona. Poszedł jasny sygnał do zespołu: bronimy. I to bardzo szybko się zemściło. A przecież do przerwy mieliśmy koncert BVB. Z jednej strony był zlepek indywidualności, które momentami biegały totalnie bez ładu i składu. Z drugiej zaś doskonale funkcjonujący organizm. Zawodnicy z Dortmundu grali solidnie w obronie, a przy okazji byli zabójczo skuteczni w ofensywie. Najpierw bramkę zdobył Donyell Malen (cudownie podał mu Serhou Guirassy), a następnie Gittens dołożył nogę po asyście Malena. Początkowo Borussia była przyczajona i nieszczególnie chciała atakować, ale szybko zobaczyła, że rywal nie ma zbyt wiele do zaoferowania i przystąpiła do ataku. Zadała dwa ciosy i dopiero wtedy "Królewscy" ruszyli do odrabiania strat. To jednak szło jak po grudzie. Sytuacje - oczywiście - były, ale jeżeli w trzy sekundy trafia się dwa razy w poprzeczkę (Rodrygo, Jude Bellingham), to na tym poziomie nie ma się czego szukać. Dopiero po przerwie i nietrafionych zmianach trenera Sahina gospodarze zepchnęli Borussię do rozpaczliwej defensywy, w dwie minuty odrobili straty. Mieli też kolejne szanse, m.in. Vinicius, Rodrygo, Mbappe. Goście byli coraz bardziej wciskani w podłogę i nie wytrzymali. Real Madryt - Borussia Dortmund 5:2 (0:2) 0:1 Donyell Malen 30' 0:2 Jamie Gittens 34' 1:2 Antonio Ruediger 60' 2:2 Vinicius Junior 62' 3:2 Lucas Vazquez 83' 4:2 Vinicius Junior 86' 5:2 Vinicius Junior 90+3' Składy : Real : Thibaut Courtois - Lucas Vazquez, Eder Militao, Antonio Ruediger, Ferland Mendy - Jude Bellingham (90' Arda Guler), Fede Valverde, Luka Modrić (71' Eduardo Camavinga) - Rodrygo (85' Aurelien Tchouameni), Kylian Mbappe (90' Dani Ceballos), Vinicius Junior. Borussia : Gregor Kobel - Julian Ryerson (76' Emre Can), Niklas Suele, Nico Schlotterbeck, Ramy Bensebaini - Donyell Malen (64' Pascal Gross), Felix Nmecha (76' Maximilian Beier), Marcel Sabitzer, Julian Brandt, Jamies Gittens (55' Waldemar Anton) - Serhou Guirassy. Żółte kartki : Vinicius Junior (Real). Sędzia : Isvtan Kovacs (Rumunia). * Sturm Graz - Sporting CP 0:2 (0:1) 0:1 Nuno Santos 23' 0:2 Viktor Gyokeres 53' Real Madryt vs. FC Barcelona. Przygotuj się na emocjonujący weekend! Oglądaj na żywo w Eleven Sports 1 o 20:55 w Pilocie WP (link sponsorowany)

SOURCE : sportowefakty