Home/sports/Nieprawdopodobny mecz tenisowy Takie cos praktycznie sie nie zdarza

Nieprawdopodobny mecz tenisowy Takie cos praktycznie sie nie zdarza

Tenisistki Laura Siegemund i Xiyu Wang w 18 finau turnieju WTA 250 na kortach twardych w Hua Hin rozegray najduzszy mecz od 2011 roku. Ich pojedynek trwa cztery godziny i dziewiec minut. Ostatecznie Niemka pokonaa Chinke 76 7-3 46 76 7-1.

September 18, 2024 | sports

Trzeci set trwał aż godzinę i 39 minut. Podobnie jak pierwsza partia, również zakończył się tie-breakiem wygranym przez Siegemund, choć Wang prowadziła już 6:5. Mecz zakończył się podwójnym błędem serwisowym Chinki. ZOBACZ TAKŻE: Tenisistka niespodziewanie porzuciła sport. Właśnie przekazała świetne wieści To zdecydowanie najdłuższy pojedynek rozegrany w tym roku w cyklu WTA. Wcześniej to miano przysługiwało meczowi pierwszej rundy kwietniowego turnieju w Charleston, rozegranemu przez Amerykankę Katie Volynets i Holenderkę Arantxę Rus, które spędziły na korcie trzy godziny i 45 minut. Był to również najdłuższy mecz w cyklu WTA od 13 lat. W 2011 roku pojedynek trwający 4 godziny i 44 minuty w Australian Open rozegrały Włoszka Francesca Schiavone i Rosjanka Swietłana Kuzniecowa. Siegemund w tym roku rozegrała kilka długich pojedynków. Jej kwietniowy mecz z Ukrainką Martą Kostjuk w Stuttgarcie trwał trzy godziny i dziewięć minut. Rywalką Siegemund w ćwierćfinale będzie Chinka Xinyu Wang lub reprezentująca Hiszpanię Rebeka Masarova. W turnieju w Hua Hin udział bierze Magda Linette. Poznanianka o ćwierćfinał zagra w czwartek ze Słowaczką Rebeccą Sramkovą.

SOURCE : polsatsport