Home/sports/Niebywaa kanonada w meczu Gornika. Podolski bohaterem. Flick oklaskiwa Polakow

Niebywaa kanonada w meczu Gornika. Podolski bohaterem. Flick oklaskiwa Polakow

Niezapomniany wieczor z Lukasem Podolskim w roli gownej. 39-letni pikarz pozegna sie z kibicami w Kolonii gdzie startowa do wielkiej miedzynarodowej kariery. W meczu pokazowym 1. FC Koeln - Gornik Zabrze 35 zdoby dwie bramki po jednej dla kazdej z druzyn. Na murawie nie zabrako mistrzow swiata z 2014 roku - z Manuelem Neuerem Joachimem Loewem i Hansi Flickiem na czele. 50-tysieczna publika zgotowaa gownemu bohaterowi fete ktorej nie zapomni nigdy.

October 10, 2024 | sports

Niezapomniany wieczór z Lukasem Podolskim w roli głównej. 39-letni piłkarz pożegnał się z kibicami w Kolonii, gdzie startował do wielkiej międzynarodowej kariery. W meczu pokazowym 1. FC Koeln - Górnik Zabrze (3:5) zdobył dwie bramki, po jednej dla każdej z drużyn. Na murawie nie zabrakło mistrzów świata z 2014 roku - z Manuelem Neuerem, Joachimem Loewem i Hansi Flickiem na czele. 50-tysięczna publika zgotowała głównemu bohaterowi fetę, której nie zapomni nigdy. - Chcę podziękować kibicom i miastu Kolonia za to wszystko, co dla mnie robili. Wyjechałem z Polski, mając niecałe trzy lata. Rodzice nie znali niemieckiego, a ten region, to miasto dało nam wszystko, bardzo pomogło. Klub też pomagał rodzicom i rodzinie, do mnie też mieli fajne podejście - tego się nie zapomina. Tym meczem chcę się wszystkim odwdzięczyć - mówił Lukas Podolski przed spotkaniem w rozmowie z TVP Sport. Wieczór w Kolonii okazał się niezwykły. To było wielkie święto 39-letniego piłkarza. A on sam - jego niekwestionowanym bohaterem. Rezultat meczu od początku stanowił kwestię drugorzędną. Oba zespoły w takich składach wystąpiły pierwszy i ostatni raz. Manuel Neuer i Per Mertesacker - mistrzowie świata z 2014 roku - zagrali od pierwszej minuty w ekipie Górnika Zabrze . W 42. minucie na murawie pojawił się Louis, 16-letni syn Podolskiego trenujący aktualnie w akademii Górnika. Drużynę gości poprowadziło znakomite trenerskie trio - Joachim Loew, Hansi Flick i Jan Urban . "Poldi" zaszczycił swoją grą oba zespoły, tak jak wcześniej zapowiedział. Pierwszą połówkę zaliczył w zespole Górnika. Po przerwie hasał już w koszulce 1. FC Koeln. W 60. minucie mecz został przerwany. Przy wielkim aplauzie widowni Podolski zrobił rundę honorową, piłkarze specjalnie dla niego utworzyli szpaler. Potem wszedł na trybunę zajmowaną przez fanów FC Koeln i celebrował ten moment razem z nimi. Spotkanie nie zostało już wznowione, mimo że wcześniej zapowiadano rywalizację na pełnym dystansie - 2x45 minut. Stadion skandował nazwisko bohatera. Na murawie nie brakowało łez wzruszenia. Podolski rozgrywa obecnie w barwach Górnika czwarty sezon w PKO Ekstraklasie. I już wiadomo, że ostatni. Po jego zakończeniu definitywnie kończy wyczynową karierę. Korzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu . Prywatność . Copyright by INTERIA.PL 1999 - 2024 . Wszystkie prawa zastrzeżone.