Home/sports/Nie jest dobrze Tak wyglada ranking UEFA po meczach Polski w Lidze Narodow

Nie jest dobrze Tak wyglada ranking UEFA po meczach Polski w Lidze Narodow

Reprezentacja Polski ma za soba dosc trudny czas - w dwoch meczach Ligi Narodow z Portugalia i Chorwacja acznie udao jej sie zdobyc jeden punkt. To nie pozostanie bez wpywu na najblizsze notowanie rankingu FIFA gdzie kadra Michaa Probierza po raz kolejny zaliczy spadek - wyprzedzi ja jedna z afrykanskich druzyn. Tak wyglada ranking FIFA Live po pazdziernikowych spotkaniach reprezentacji Polski.

By Hubert Rybkowski | October 17, 2024 | sports

zakończyła październikowe zgrupowanie w niezbyt dobrych nastrojach. W meczach z Portugalią i Chorwacją łącznie zdobyła tylko jeden punkt - z pierwszym z tych rywali przegrała 1:3, z drugim zremisowała 3:3. Nie najlepsze będą wiązały się z konsekwencjami. Na tym miejscu będzie reprezentacja Polski w najnowszym rankingu FIFA. Kolejny spadek A w najnowszym notowaniu w ogóle nie będzie ich w czołowej trzydziestce. W zestawieniu Live po październikowej przerwie reprezentacyjnej straciła 1,89 pkt i spadła na 31. pozycję - ostatnio tak nisko była w grudniu 2023 r. Wyprzedził ją Egipt, który ostatnio wygrał dwa z Mauretanią (2:0 i 1:0), a w najbliższym notowaniu będzie miał aż o 10,61 pkt więcej. To wystarczy mu do wyprzedzenia polskiej kadry, do której zbliżyli się Węgrzy czy Serbowie. W rankingu FIFA Live zyskali także niedawni rywale Polaków. Głównie Portugalczycy, którzy w październiku poprawili dorobek o 0,54 pkt (zremisowali też ze Szkocją), co przy wpadkach innych czołowych reprezentacji pozwoliło im awansować z ósmego na siódme miejsce. Chorwaci zyskali 1,76 pkt (oni ze Szkocją wygrali), lecz pozostaną na 12. pozycji. Ranking FIFA Live po październikowej przerwie reprezentacyjnej Najbliższą okazję do poprawienia sytuacji w rankingu FIFA reprezentacja Polski będzie miała w listopadzie. Wtedy rozegra ostatnie grupowe spotkania Ligi Narodów z Portugalią (15.11, wyjazd) i Szkocją (18.11, dom).