Home/sports/Najpierw zwycieski powrot a teraz kleska. 26 16 mistrzyni Wimbledonu bezlitosnie ograna

Simona Halep po tym jak otrzymaa pozytywny wynik testu antydopingowego zostaa zawieszona na cztery lata ale ostatecznie na kort wrocia po 19 miesiacach. Wystapia w Miami gdzie ulega Pauli Badosie pozniej z kolei pokazaa sie w Paryzu gdzie po raz kolejny miaa problemy zdrowotne. W akcji ponownie ogladalismy ja dopiero w Hongkongu. Tam najpierw wygraa pierwszy raz od 778 dni a nastepnego dnia doznaa bolesnej porazki.

October 03, 2024 | sports

Simona Halep po tym, jak otrzymała pozytywny wynik testu antydopingowego, została zawieszona na cztery lata, ale ostatecznie na kort wróciła po 19 miesiącach. Wystąpiła w Miami, gdzie uległa Pauli Badosie, później z kolei pokazała się w Paryżu, gdzie po raz kolejny miała problemy zdrowotne. W akcji ponownie oglądaliśmy ją dopiero w Hongkongu. Tam najpierw wygrała pierwszy raz od 778 dni, a następnego dnia doznała bolesnej porażki. Simona Halep w przeszłości była liderką światowego rankingu, wygrywała też Roland Garros i Wimbledon, a w sumie ma na swoim koncie 24 wygrane turnieje rangi WTA. W ostatnich latach o Rumunce głośno było jednak nie ze względu na jej sukcesy, ale aferę dopingową. W 2022 roku, tuż po US Open, została zawieszona na cztery lata po tym, jak otrzymała pozytywny wynik testu antydopingowego. Utytułowana tenisistka rozpoczęła batalię o oczyszczenie się z zarzutu świadomego zażywania dopingu i ostatecznie dopięła swego - Sportowy Sąd Arbitrażowy (CAS) skrócił karę do dziewięciu miesięcy, dzięki czemu Halep mogła wrócić do rywalizacji. W sumie nie oglądaliśmy jej na kortach przez 19 miesięcy. Była światowa "jedynka" wróciła do rywalizacji w marcu 2024 roku i dzięki "dzikiej karcie" wystąpiła w Madrycie. Tam odpadła już w pierwszej rundzie po porażce z Paulą Badosą, której jednak zdołała urwać seta. Później z powodu kontuzji ponownie pauzowała, a kolejnego urazu doznała w maju , podczas meczu z McCartney Kassler w turnieju WTA 125 w Paryżu. Do gry wróciła w Hongkongu, gdzie 28 października rozpoczęła się impreza rangi 125. Rumunka wróciła w dobrym stylu i wygrała z Ariną Rodionovą (114. miejsce w rankingu) , odnosząc pierwsze po 778 dniach zwycięstwo . A w kolejnej rundzie chciała pójść za ciosem, tym razem w starciu z notowaną na 78. pozycji w światowym zestawieniu Anną Blinkową. Halep była jednak bezradna w starciu z Rosjanką. W pierwszym secie ugrała dwa gemy (2:6), w kolejnym tylko jednego (1:6) i po 67 minutach pożegnała się z turniejem. Spełnił się czarny scenariusz. Fatalny komunikat ws. mistrzyni US Open, to koniec Korzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu . Prywatność . Copyright by INTERIA.PL 1999 - 2024 . Wszystkie prawa zastrzeżone.