Home/sports/Kube zimnej wody na gowe Gauff. To bya katastrofa. Przesadzi trzeci set

Kube zimnej wody na gowe Gauff. To bya katastrofa. Przesadzi trzeci set

Coco Gauff bez wiekszych problemow awansowaa do cwiercfinau turnieju WTA 1000 w Pekinie. W nim wpada na rewelacyjna kwalifikantke Julije Starodubcewa ktora sprawia jej wiecej kopotow niz mozna byo sie spodziewac. W pierwszym secie Amerykanka kompletnie sobie nie radzia a Ukrainka potrafia to wykorzystac. Dopiero po duzszym czasie Gauff wrocia na swoj poziom. A o wyniku rozstrzygna dopiero trzeci set.

By Hubert Rybkowski | October 03, 2024 | sports

Coco Gauff (6. WTA) nie miała zbyt trudnej drogi do ćwierćfinału turnieju WTA 1000 w Pekinie. W pierwszej rundzie miała wolny los, a w trzech kolejnych rozegrała łącznie sześć setów - nawet gdy wydawało się, że może ją postraszyć Naomi Osaka (73. WTA), to przy stanie 1-1 w setach Japonka skreczowała. Jednak Amerykanka nie mogła zlekceważyć rewelacyjnej kwalifikantki Julii Starodubcewej (115. WTA), która wyeliminowała m.in. Annę Kalinską (14. WTA). Amerykanka już w pierwszym secie dostała bardzo poważny sygnał ostrzegawczy. Po pięciu gemach przegrywała 1:4 (a w jedynym wygranym gemie serwisowym broniła aż czterech break pointów), Nawet gdy zmniejszyła stratę o jedno przełamanie, to po chwili przegrała serwis, a niedługo później całą partię 2:6. Niektóre statystyki Gauff były wręcz zatrważające. Jej skuteczność pierwszego serwisu wynosiła zaledwie 43 proc., poza tym popełniła aż siedem podwójnych błędów serwisowych (Ukrainka żadnego) i 17 niewymuszonych błędów (rywalka sześć). Nie zagrała też żadnego winnera (Starodubcewa miała ich 10). W dodatku na początku drugiego seta 20-latka dwukrotnie musiała bronić się przed stratą podania. Udało jej się i od tego momentu coś w jej grze drgnęło. Po raz pierwszy przełamała przeciwniczkę, a po kolejnych obronionych break pointach prowadziła już 4:1. Natomiast w ósmym gemie przełamała Starodubcewą, co oznaczało trzecią partię. W niej Gauff wrzuciła wyższy bieg i gładko wygrała trzy pierwsze gemy. Przy prowadzeniu 5:2 mogła zakończyć spotkanie i to jej się udało. Wykorzystała pierwszą piłkę meczową, dzięki czemu awansowała do pierwszego półfinału turnieju WTA od czasu Roland Garros. Spotkanie trwało 113 minut. O finał turnieju w stolicy Chin Coco Gauff zagra z Paulą Badosą (19. WTA), która w ćwierćfinale okazała się lepsza od Shuai Zhang (595. WTA) .

SOURCE : sport