Home/sports/Metamorfoza w przerwie meczu Radomiaka z Puszcza Niepoomice

Metamorfoza w przerwie meczu Radomiaka z Puszcza Niepoomice

W pierwszej poowie Radomiak nie odda strzau celnego na bramke Puszczy Niepoomice. Obudzi sie w przerwie i po niej zapewni sobie wygrana 20. Leonardo Rocha jako pierwszy w PKO Ekstraklasie ma dwucyfrowa liczbe goli na koncie.

October 21, 2024 | sports

W pierwszej połowie Radomiak nie oddał strzału celnego na bramkę Puszczy Niepołomice. Obudził się w przerwie i po niej zapewnił sobie wygraną 2:0. Leonardo Rocha jako pierwszy w PKO Ekstraklasie ma dwucyfrową liczbę goli na koncie. W tym artykule dowiesz się o: Na poniedziałek w PKO Ekstraklasie pozostał mecz zespołów z dolnej połowy tabeli. Przed pierwszym gwizdkiem piłkarze Radomiaka mieli o punkt więcej niż przedostatnia w stawce Puszcza Niepołomice . Dla obu zespołów bezpośrednie starcie było szansą na poprawienie notowań w walce o pozostanie w lidze. Przed przerwą reprezentacyjną Radomiak poniósł dwie porażki z rzędu, a Puszcza trzy z rzędu. W 12. minucie Michalis Kossidis miał pierwszą szansę na pokonanie bramkarza Radomiaka. Jego sytuacja podbramkowa była konsekwencją dość śmiałej gry Puszczy na początku spotkania. Grek główkował niecelnie i piłka została odprowadzona poza boisko przez Macieja Kikolskiego . Sytuacja podbramkowa Michalisa Kossidisa nie była zapowiedzią pasjonującego grania wypełnionymi szansami na gola. Brakowało strzałów celnych, po których musieli wykazać się Maciej Kikolski czy Kewin Komar w bramkach. ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: gola zapamięta do końca życia. Co tam się stało?! W 36. minucie było pierwsze uderzenie celne. Po ponad dwóch kwadransach wykazał się Maciej Kikolski i brawurowym wybiegnięciem przed bramkę, zapobiegł golowi Mateusza Radeckiego . Dobrze znany w Radomiu pomocnik nie wykorzystał nieco przypadkowej okazji po dośrodkowaniu Dawida Abramowicza . Zresztą kolejnego byłego zawodnika Radomiaka. Na jednym strzale celnym skończyło się w pierwszej połowie, która rozczarowała poziomem. Nawet jeżeli ktoś miał małe oczekiwania wobec meczu Radomiaka z Puszczą, to i tak pewnie liczył na więcej. Nie był to futbol wysokich lotów. Radomiak prawie nic nie pokazał w pierwszej połowie, ale w 51. minucie to on zdobył prowadzenie 1:0 strzałem Leonardo Rochy . Najskuteczniejszy piłkarz PKO Ekstraklasy pokonał Kewina Komara z rzutu karnego i cieszył się z 10. gola w sezonie ligowym. Posłał piłkę w środek bramki po położeniu przeciwnika. Jedenastka została przyznana gospodarzom za faul Dawida Szymonowicza na Paulo Henrique . Radomianie nabrali rozpędu i zaczęli groźniej atakować. Mocniej pachniało ich drugim golem niż pierwszym Puszczy. Jan Grzesik ruszył do ataku w 58. minucie i trafił swoim strzałem w boczną siatkę. Okazało się to ostatnie ostrzeżenie od zawodnika, który obchodzi w poniedziałek 30. urodziny. W 66. minucie Jan Grzesik wyprzedził obrońców oraz Kewina Komara i strzelił na 2:0 po dośrodkowaniu Zie Ouattary . Po stracie bramek Puszcza nie miała nic ciekawego do zaproponowania. Tak jak w pierwszej połowie Radomiak nie oddał celnego strzału, tak w drugiej połowie nie potrafiła tego zrobić drużyna Tomasza Tułacza . Radomiak zagra w następnym meczu w PKO Ekstraklasie z Lechem Poznań przy Bułgarskiej. Z kolei Puszcza Niepołomice już w piątek powalczy z Pogonią w Szczecinie. Radomiak - Puszcza Niepołomice 2:0 (0:0) 1:0 - Leonardo Rocha (k.) 51' 2:0 - Jan Grzesik 66' Składy: Radomiak: Maciej Kikolski - Zie Ouattara, Rahil Mammadow, Luizao, Paulo Henrique - Maciej Kaput (63' Bruno Jordao), Christos Donis - Jan Grzesik (90' Leandro), Roberto Alves, Joao Peglow - Leonardo Rocha Puszcza: Kewin Komar - Piotr Mroziński (74' Michał Walski), Artur Craciun, Roman Jakuba, Dawid Szymonowicz - Wojciech Hajda (74' Krystian Okoniewski), Jakub Serafin - Jin-Hyun Lee (79' Mateusz Stępień), Mateusz Radecki (60' Mateusz Cholewiak), Dawid Abramowicz - Michalis Kosidis Żółte kartki: Peglow, Kaput (Radomiak) oraz Szymonowicz (Puszcza) Sędzia: Paweł Malec (Łódź) Tabela PKO Ekstraklasy :

SOURCE : sportowefakty