Home/sports/Lewandowski show w pierwszej poowie. Magia. Raz i dwa

Lewandowski show w pierwszej poowie. Magia. Raz i dwa

Robert Lewandowski znakomicie rozpocza nowy sezon LaLiga. W pierwszym pieciu kolejkach mia na koncie cztery gole. Teraz doozy piate i szoste trafienie. Polak znakomicie zachowa sie w polu karnym w konfrontacji w Villarrealem. Dosta rewelacyjne podanie od Pablo Torre a potem z chirurgiczna precyzja trafi w dolny rog. A by to dopiero poczatek bo po chwili doozy jeszcze jednego gola i to... przewrotka.

By Błażej Winter | September 22, 2024 | sports

Robert ponownie błysnął w barwach FC . W ostatnich trzech meczach z Rayo Vallecano, Gironą i Monaco nie był w stanie trafić do siatki rywala. Złą serię udało się przełamać w niedzielę. W wyjazdowym starciu z Villarrealem potrzebował zaledwie 20 minut, by znaleźć drogę do bramki. Raz i dwa! Lewandowski bohaterem Barcelony Akcję bramkową rozpoczął sam Lewandowski. Polak powalczył w wysokim pressingu pod polem karnym rywala. Nie udało mu się odzyskać , ale trafiła ona do Pedriego. Ten błyskawicznie podał do , a 21-latek idealnie obsłużył Lewandowskiego prostopadłym podaniem. Nasz napastnik z pierwszej piłki technicznie uderzył w sam narożnik i było 1:0. Minął zaledwie kwadrans, a Lewandowski dołożył jeszcze jedną bramkę. FC Barcelona miała rzut rożny. Piłka trafiła na drugą stronę boiska, co Lamine'a Yamala, a ten ponownie dośrodkował w szesnastkę. Do główki wyskoczył Eric Garcia, ale jego strzał wybronił Diego Conde. Wtedy do dobitki złożył się Lewandowski i zrobił to w bardzo efektowny sposób. Wykonał przewrotkę i zmieścił piłkę w siatce. Wtedy FC Barcelona wyszła na 2:0, ale do przerwy nie udało się zachować czystego konta. Trzy minuty później na 2:1 trafił Ayoze Perez.