Home/sports/Koszmarna diagnoza pikarza Atletico. "Uszkodzenie mozgu"

Koszmarna diagnoza pikarza Atletico. "Uszkodzenie mozgu"

Atletico Madryt w niedziele zremisowao 11 w derbach z Realem ale nie ma powodow do zadowolenia. Nie chodzi tylko o skandaliczne zachowanie jego kibicow ale tez sytuacje kadrowa. Okazuje sie ze ze skadu Diego Simeone wypada dopiero co sprowadzony podstawowy stoper. Pod sam koniec meczu zderzy sie gowa z rywalem i dozna koszmarnego urazu mozgu. We wtorek usysza diagnoze.

By Błażej Winter | October 01, 2024 | sports

Niedługo po bramce dla Realu mecz trzeba było przerwać, bo w kierunku bramkarza Thibauta z trybun poleciały różne przedmioty. Na szczęście sytuację udało się opanować, a mecz dokończyć. Pod jego koniec, już przy stanie 1:1 doszło do bardzo niebezpiecznej sytuacji. Koszmar na sam koniec derbów Madrytu. Ogromny cios dla Atletico. Oto diagnoza W polu karnym Atletico zderzyli się ze sobą głowami obrońca gospodarzy Robin Le Normand i pomocnik Realu Aurelien . Francuz chciał zamknąć dośrodkowanie Lucasa Vazqueza i główkując, wpadł na interweniującego stopera. Obaj boleśnie upadli na murawę i długo się nie podnosili. Na murawę weszły służby medyczne. Ponieważ był to już niemal koniec spotkania, trenerzy mimo to nie dokonali żadnych zmian. Okazało się jednak, że w przypadku Le Normanda uraz jest bardzo poważny. We wtorek na klubowej stronie internetowej pojawił się ważny komunikat, w którym przedstawiono brutalną diagnozę. "Robin Le Normand doznał poważnego ciosu w głowę w ostatnich minutach derbów Madrytu, po czym przeprowadzono serię badań i ocenę specjalistów, którzy ustalili, że cierpi na urazowe uszkodzenie mózgu (TBI) z krwiakiem podtwardówkowym. W procesie powrotu naszego zawodnika do rywalizacji będą przestrzegane wytyczne zawarte w protokole ustalonym dla tego typu urazów" - mogliśmy przeczytać. Klub nie podał jednak, jak długo potrwa przerwa Le Normanda. Od początku sezonu sprowadzony latem z Realu Sociedad 27-latek jest podstawowym wyborem trenera Diego Simeone. Wystąpił w ośmiu spotkaniach - w każdym w pełnym wymiarze czasowym. Reprezentanta Hiszpanii z oczywistych względów zabrakło także w na wtorkowy mecz w Lidze Mistrzów z Benfiką Lizbona. Ten rozpocznie się o godz. 21:00.

SOURCE : sport_pl