Home/sports/Heroiczny boj 19-latki z Polski Wybronia piec piek meczowych i wygraa z faworytka

Polska tenisistka Olivia Lincer ma za soba peen zwrotow akcji dramatyczny boj. 19-latka pokazaa ogromny charakter w spotkaniu z duzo wyzej notowana zawodniczka ze Szwajcarii ktora miaa az piec piek meczowych.

October 26, 2024 | sports

Lincer na co dzień mieszka w Stanach Zjednoczonych, ale gra pod polską flagą. 19-latka bierze obecnie udział w turnieju ITF W35 w Hilton Head Island. Polka ma za sobą już trzy zwycięstwa. Najpierw bez straty seta wygrała z Chieh-Yu Hsu, a następnie pokonała 2:1 Angellę Okutoyi. ZO BACZ TAKŻE: Kolejny cios w Świątek, to już nie tylko Sabalenka. Gauff też zdystansowała Polk ę W ćwierćfinale Lincer, która zajmuje w rankingu WTA 618. miejsce, zmierzyła się z turniejową "czwórką" Jenny Duerst (385. pozycja w WTA). Pierwszy set zakończył się pewną wygraną Szwajcarki 6:1. W drugiej partii Polka pokazała, że potrafi grać pod dużą presją. Lincer łącznie obroniła w drugim secie aż 5 piłek meczowych i ostatecznie wygrała 7:6. 19-latka poszła za ciosem i w ostatniej odsłonie spotkania robiła rywalkę 6:0. Polka zwyciężyła z notowaną o 233 miejsca wyżej przeciwniczką i awansowała do półfinału. Tam jej rywalką będzie rozstawiona z jedynką Elvina Kalieva.

SOURCE : polsatsport