Home/sports/Duzy cios dla Realu przed El Clasico. Kolejna kontuzja gwiazdy

Duzy cios dla Realu przed El Clasico. Kolejna kontuzja gwiazdy

To juz pewnne ze trener Realu Madryt Carlo Ancelotti nie bedzie mog skorzystac z bramkarza Thibaut Courtois oraz skrzydowego Rodrygo w sobotnim meczu LaLiga z FC Barcelona.

October 24, 2024 | sports

To już pewnne, że trener Realu Madryt Carlo Ancelotti nie będzie mógł skorzystać z bramkarza Thibaut Courtois oraz skrzydłowego Rodrygo w sobotnim meczu LaLiga z FC Barceloną. W tym artykule dowiesz się o: Obaj piłkarze doznali kontuzji w wygranym przez "Królewskich" 5:2 spotkaniu Ligi Mistrzów z Borussią Dortmund. Mistrzowie Hiszpanii do przerwy przegrywali z BVB 0:2, lecz w drugiej połowie strzelili pięć goli, a Vinicius Junior zanotował hat-tricka.| W środę Real potwierdził, że Thibaut Courtois naciągnął mięsień przywodziciela w lewej nodze. Ta sama dolegliwość doskwierała mu we wrześniu po derbach Madrytu z Atletico. W sobotę przeciwko "Dumie Katalonii" powinien zatem zagrać ukraiński bramkarz Andrij Łunin. W czwartek natomiast pojawił się komunikat ws. Rodrygo Goesa , który przeszedł rezonans magnetyczny. ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: Messi i spółka świętowali. Mieli ku temu ważny powód "Po badaniach przeprowadzonych na naszym piłkarzu przez służby medyczne Realu Madryt zdiagnozowały kontuzję mięśnia dwugłowego prawego uda. Uraz pod obserwację" - czytamy w raporcie medycznym. Przerwa w grze Rodrygo może potrwać przez około 15–20 dni. To oznacza, że na pewno przegapi spotkania z FC Barceloną, Valencią, Milanem oraz Osasuną. W El Clasico nie zagrają także obrońcy Realu Dani Carvajal i David Alaba, którzy wciąż przechodzą rehabilitację po zerwaniu więzadła krzyżowego przedniego w kolanie. Natomiast ofensywny pomocnik Brahim Diaz wznowił już treningi po miesięcznej przerwie spowodowanej kontuzją nogi i może wystąpić przeciwko Barcelonie. Jak przypomina PAP, po 10 kolejkach liderem La Liga z dorobkiem 27 punktów jest FC Barcelona, a liderem klasyfikacji strzelców z 12 golami jest Robert Lewandowski. Kapitan reprezentacji Polski w lidze hiszpańskiej zdobył w tym sezonie dwa razy więcej bramek od Kyliana Mbappe z Realu i Ayoze Pereza z Villarrealu. "Królewscy" tracą do "Dumy Katalonii" trzy punkty.

SOURCE : sportowefakty