Home/sports/Co za babol bramkarza Wieczystej Byo zle i nagle zwrot. Miazga

Co za babol bramkarza Wieczystej Byo zle i nagle zwrot. Miazga

Wieczysta Krakow podtrzymaa udana forme i pokonaa na wyjezdzie Zagebie Sosnowiec 41. Poczatek spotkania nie by jednak udany dla ekipy Sawomira Peszki ktora przegrywaa po pierwszej poowie 01 po bedzie bramkarza. Po zmianie stron spisaa sie juz zdecydowanie lepiej i zasuzenie siegnea po trzy punkty.

By Michał Salamucha | October 26, 2024 | sports

Wieczysta Kraków bardzo dobrze się spisuje po awansie do 2. ligi i w sześciu ostatnich meczach odniosła komplet zwycięstw. Kolejną okazję do podtrzymania tej serii miała w sobotę o godzinie 15:15. Wówczas zmierzyła się na wyjeździe z Zagłębiem Sosnowiec, które wygrało tylko dwa z ostatnich pięciu spotkań. Wielki powrót Wieczystej Kraków. Kolejne zwycięstwo ekipy Sławomira Peszki Od początku meczu nieoczekiwanie lepiej spisywali się gospodarze. I przyniosło to efekty pod koniec pierwszej połowy. W 41. minucie Kamil Biliński ruszył z piłką i zdecydował się na strzał z dystansu. Uderzenie bardzo zaskoczyło Antoniego Mikułko, który nieudanie interweniował i piłka po odbiciu od jego rąk wpadła do siatki. Tym samym Zagłębie prowadziło do przerwy 1:0. W drugiej połowie obraz gry całkowicie się zmienił. Wieczysta zaczęła prezentować się zdecydowanie lepiej i szybko doprowadziła do wyrównania. W 51. minucie bramkarza rywali pokonał Konrad Kasolik. Zaledwie dwie minuty później ekipa z Krakowa objęła prowadzenie. Tym razem na listę strzelców wpisał się Paweł Łysiak. Czas mijał, a Wieczysta nie odpuszczała. W efekcie zdobyła kolejną bramkę, autorstwa Lisandro Semedo. Zagłębie po zmianie stron zdecydowanie spuściło z tonu i nie było w stanie zagrozić bramce rywali. W ostatnich sekundach meczu Wieczysta ponownie strzeliła gola za sprawą Manuela Torresa. Ostatecznie więcej w tym spotkaniu już się nie wydarzyło i Wieczysta pokonała 4:1 Zagłębie Sosnowiec. Po 15 kolejkach ekipa Sławomira Peszki zajmuje drugie miejsce w tabeli 2. ligi z dorobkiem 37 punktów. Do liderującej Pogoni Grodzisk Mazowiecki traci dwa punkty. Zagłębie z kolei jest dziewiąte i ma na koncie 21 punktów. Kamil Biliński (41'); Konrad Kasolik (51'), Paweł Łysiak (53'), Lisandro Semedo (65'), Manuel Torres (90+3')