Home/sports/Cztery piki meczowe mistrzyni Szlema. Niespodzianka wypada z drabinki Aryny Sabalenki

Turniej WTA 1000 w Pekinie rozkreca sie na dobre zapada coraz wiecej kluczowych rozstrzygniec. Takiego tez bylismy swiadkami przed kilkudziesiecioma minutami gdy z impreza pozegnaa sie mistrzyni tegorocznego Wimbledonu. Barbora Krejcikova mimo az czterech piek meczowych nie potrafia domknac spotkania przeciwko Jaqueline Cristian. Reprezentantka Czech przegraa 61 46 57 i juz wiadomo ze nie dojdzie do jej starcia z Aryna Sabalenka w cwiercfinale zmagan.

September 28, 2024 | sports

Turniej WTA 1000 w Pekinie rozkręca się na dobre, zapada coraz więcej kluczowych rozstrzygnięć. Takiego też byliśmy świadkami przed kilkudziesięcioma minutami, gdy z imprezą pożegnała się mistrzyni tegorocznego Wimbledonu. Barbora Krejcikova, mimo aż czterech piłek meczowych, nie potrafiła domknąć spotkania przeciwko Jaqueline Cristian. Reprezentantka Czech przegrała 6:1, 4:6, 5:7 i już wiadomo, że nie dojdzie do jej starcia z Aryną Sabalenką w ćwierćfinale zmagań. Barbora Krejcikova zadziwiła świat, wygrywając tegoroczny Wimbledon. Czeszka nagle odzyskała wielką formę i kroczyła od zwycięstwa do zwycięstwa w stolicy Wielkiej Brytanii. W półfinale sensacyjnie wyeliminowała główną kandydatkę do triumfu - Jelenę Rybakinę, a w dramatycznym starciu o tytuł pokonała Włoszkę z polskimi korzeniami - Jasmine Paolini . Dzięki temu zdobyła swoje drugie wielkoszlemowe trofeum w grze pojedynczej. Tych uzyskanych w grze podwójnej ma znacznie więcej, bowiem aż dziesięć - siedem w deblu i trzy w mikście. Póki co wygląda jednak na to, że przebojowy występ tenisistki z Brna na Wimbledonie był pojedynczym wyskokiem w tym sezonie. O ile osiągnęła jeszcze przyzwoity wynik podczas igrzysk olimpijskich, docierając do ćwierćfinału , to później nie potrafiła już nawiązać do dobrych rezultatów. Z US Open odpadła już na etapie drugiej rundy, przegrywając z Eleną-Gabrielą Ruse. Na tej samej fazie zakończyła swój występ również podczas WTA 1000 w Pekinie. Z tą różnicą, że w stolicy Chin nie zdołała wygrać choćby jednego spotkania, gdyż miała wolny los w pierwszej rundzie. Dzisiejszą rywalką Krejcikovej była Jaqueline Cristian. Pierwszy set układał się po myśli Czeszki . Barbora szybko uzyskała prowadzenie 3:0 z podwójnym przełamaniem. Chociaż po chwili Rumunka odrobiła stratę jednego breaka, to od tego momentu nastąpiła kolejna korzystna seria z perspektywy mistrzyni Wimbledonu. Ostatecznie wygrała premierową odsłonę pojedynku wynikiem 6:1. W drugiej partii sytuacja również zaczęła klarować korzystnie z perspektywy 28-latki. Po początkowym przełamanie dla Jaqueline, później zrobiło się 3:1 dla Krejcikovej. Czeszka wypuściła jednak przewagę z rąk i o rezultacie partii decydowała końcówka. Barbora dostała break pointa na 5:3 , ale nie wykorzystała go. Rumunka nabrała przysłowiowego wiatru w żagle i po chwili sama dobrała się do serwisu przeciwniczki. Ostatecznie to Cristian wygrała tę odsłonę pojedynku 6:4 i doprowadziła do decydującego seta. Początek trzeciej partii wyglądał korzystnie dla Czeszki. W pewnym momencie prowadziła już 4:1. Pozwoliła jednak rywalce na odrobienie strat i zrobiła się nerwowa końcówka. W dziesiątym gemie mistrzyni Wimbledonu miała aż cztery meczbole - nie wykorzystała żadnego z nich. Następny gem okazał się równie zacięty. Tym razem do przełamania już doszło, tyle że na korzyść Cristian. Po chwili Jaqueline domknęła pojedynek, zwyciężając 1:6, 6:4, 7:5. Nie będzie zatem czeskiego starcia w trzeciej rundzie WTA 1000 w Pekinie. Na zwyciężczynię meczu czekała bowiem Karolina Muchova, która pokonała dzisiaj Yue Yuan 6:3, 6:1. Korzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu . Prywatność . Copyright by INTERIA.PL 1999 - 2024 . Wszystkie prawa zastrzeżone.