Home/sports/Chorwaci naprawde to napisali. Tak ocenili bandycki atak na "Lewego"

Chorwaci naprawde to napisali. Tak ocenili bandycki atak na "Lewego"

We wtorek reprezentacja Polski pokazaa wielki hart ducha odrabiajac dwubramkowa strate do Chorwatow i ostatecznie remisujac 33. Ostatni kwadrans spotkania biao-czerwoni rozgrywali w dziesiatke po tym jak czerwona kartke za faul na Robercie Lewandowskim obejrza bramkarz przeciwnikow Dominik Livakovic. Po ostatnim gwizdku Chorwaci - zarowno tamtejsze media jak i sam Luka Modric - byli jednogosni w ocenie decyzji arbitra o wyrzuceniu z boiska golkipera Fenerbahce.

October 16, 2024 | sports

We wtorek reprezentacja Polski pokazała wielki hart ducha, odrabiając dwubramkową stratę do Chorwatów i ostatecznie remisując 3:3. Ostatni kwadrans spotkania biało-czerwoni rozgrywali w dziesiątkę po tym, jak czerwoną kartkę za faul na Robercie Lewandowskim obejrzał bramkarz przeciwników, Dominik Livaković. Po ostatnim gwizdku Chorwaci - zarówno tamtejsze media, jak i sam Luka Modrić - byli jednogłośni w ocenie decyzji arbitra o wyrzuceniu z boiska golkipera Fenerbahce. Dużą kontrowersją okazało się zdarzenie z 76. minuty, gdy sędzia wyrzucił z boiska Dominika Livakovicia. Chorwaci są przekonani o błędzie arbitra, a Luka Modrić nie omieszkał wbić w niego szpilki. Dominik Livaković na kwadrans przed końcem meczu Polska - Chorwacja podjął wielkie ryzyko. Bramkarz gości wybiegł daleko poza pole karne, chcąc wyekspediować piłkę jak najdalej. Robert Lewandowski nie zamierzał jednak przyglądać się zamiarom golkipera, tylko do końca walczył o piłkę. W efekcie Livaković ostro wszedł w nogę kapitana biało-czerwonych , za co sędzia Alejandro Hernandez Hernandez wyrzucił go z boiska. Chorwaci są przekonani o błędzie arbitra. Sytuację jednoznacznie ocenił po meczu Luka Modrić. Myślę, że Livaković był w kontakcie z Lewandowskim, ale był pierwszy, który dotknął piłkę. Nie lubię mówić o sędziach, ale uważam, że w tej sytuacji powinien obejrzeć to na VAR-ze. Dla mnie nie była to czerwona kartka. Było wiele sytuacji, w których sędzia powinien się lepiej zachować. Znam go z Hiszpanii, zdążyłem się przyzwyczaić ~ ocenił kapitan Realu Madryt Końcówka jego wypowiedzi odnosi się do tego, że Hernandez Hernandez jest na co dzień sędzią w La Lidze, a podobne błędy - w ocenie Modricia - nie są dla niego niczym nowym. W podobnym tonie wypowiadają się eksperci w chorwackich mediach. " Decyzja niezrozumiała i nie do przyjęcia . Livaković jako pierwszy przy piłce nie mógł się zatrzymać. Obawiam się potencjalnych wyjaśnień, ale jest to niedopuszczalna piłkarska decyzja i dziwne, że VAR nie interweniował" - uważa były szef chorwackich sędziów, Burno Marić. "Chorwacja nie istniała na boisku w pierwszych 20 minutach, a następnie zdobyła trzy bramki w zaledwie sześć minut. Polacy w ostatnich minutach naciskali niebezpiecznie, ale Chorwacji udało się obronić. Dzięki temu w szalonym meczu zdobyli punkt grając w końcówce w osłabieniu" - możemy z kolei przeczytać na stronie Sport.hrt.hr. Spotkanie zakończyło się remisem 3:3 . To oznacza, że po czterech kolejkach Ligi Narodów reprezentacja Polski ma na koncie cztery punkty i zajmuje trzecie miejsce za Portugalią (10 punktów) i Chorwacją (7 punktów). Korzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu . Prywatność . Copyright by INTERIA.PL 1999 - 2024 . Wszystkie prawa zastrzeżone.