Home/sports/Byo 16. Wtem Polka waczya tryb bestii

Byo 16. Wtem Polka waczya tryb bestii

Co za pokaz charakteru ze strony Martyny Kubki Rywalizujaca w turnieju rangi ITF W50 we francuskim Cherbourg-en-Cotentin polska tenisistka przegraa pierwszego seta z Gruzinka Mariam Bolkvadze az 16 i to w niespena po godziny. Nie miaa jednak nawet najmniejszego zamiaru sie poddawac odwrocia losy meczu wygrywajac ostatecznie 16 62 63. Awansowaa tym samym do 18 finau turnieju we Francji.

By Bartosz Królikowski | October 16, 2024 | sports

Piłkarska reprezentacja Polski zanotowała we wtorek wielki powrót do meczu, odwracając losy starcia z Chorwacją i wyrywając remis 3:3, mimo że przegrywała już 1:3. To jednak nie była jedyna polska "remontada" tego dnia. Kilka godzin wcześniej we francuskiej Normandii z równie dalekiej podróży wróciła 23-letnia polska tenisistka Martyna Kubka. Martyna Kubka niczym reprezentacja Polski Nasza reprezentantka nie była faworytką starcia z rozstawioną w turnieku ITF w Cherbourg-en-Cotentin z numerem ósmym Mariam Bolkvadze. Gruzinka w rankingu WTA sklasyfikowana jest ponad 130 miejsc wyżej od Kubki (228. miejsce vs 362.). Jeszcze niedawno rywalizowała w eliminacjach do turniejów rangi WTA w Monastyrze oraz Pekinie. Bezskutecznie co prawda, ale zawsze. Polka natomiast ostatnio przeplata zwycięstwa porażkami. Tydzień temu w Bratysławie w zawodach ITF W75 odpadła w 1/8 finału. Pierwszy set zwiastował, że to może być dla Polki bardzo krótkie i nieprzyjemne popołudnie. Rywalka szybko zyskała prowadzenie 4:0, przez co Kubka już na samym początku była w trudnej sytuacji. Później dała się przełamać raz jeszcze i przegrała tę partię 1:6 w zaledwie 29 minut. Jednak wbrew pozorom nasza reprezentantka nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa. Powrót do gry po fatalnym początku W drugim secie przełamała rywalkę przy stanie 1:1, wygrywając piekielnie długiego gema. Gruzinka aż dziewięć razy była o piłkę od wygranej, ale Polka raz po raz się broniła. Potem sama miała breakpointy i w końcu wykorzystała trzeciego. Przy kolejnej okazji znów przełamała przeciwniczkę, dzięki czemu już nic nie odebrało jej zwycięstwa w secie 6:2. Rozpędzona Kubka poszła za ciosem w decydującej partii. Zafundowała Gruzince kolejne trzy przełamania, na które coraz mocniej zagubiona rywalka odpowiedziała zaledwie jednym. Tym oto sposobem nasza reprezentantka zwyciężyła seta 6:3, a co za tym idzie cały mecz, notując imponujący powrót z bardzo trudnej sytuacji i cenny triumf nad wyżej sklasyfikowaną rywalką. W 1/8 finału w Normandii zmierzy się z lepszą z pary Irene Burillo Escorihuela (Hiszpania) - Gina Marie Dittmann (Niemcy).