Home/sports/Byo 16. I nagle Polka waczya tryb bestii

Byo 16. I nagle Polka waczya tryb bestii

Olivia Lincer aktualnie bierze udzia w turnieju ITF w Hilton Head Island. Polka pewnie przebrnea przez pierwsze dwie rundy i w cwiercfinale czekao ja starcie z Jenny Duerst . Nasza tenisistka przegraa pierwszego seta a w drugim musiaa bronic piek meczowych. Ostatecznie jednak zaliczya kapitalny powrot i wygraa 16 76 60.

By Michał Salamucha | October 25, 2024 | sports

Olivia Lincer (618. WTA) świetnie rozpoczęła zmagania na turnieju ITF w Hilton Head Island. Najpierw bez problemów pokonała 6:3, 6:1 Chieh- Hsu (1229. WTA), a następnie ograła 6:4, 1:6, 6:3 Angelię Okutoyi (525. WTA). Tym samym awansowała do ćwierćfinału, gdzie czekało ją starcie z wyżej notowaną Jenny Duerst (385. WTA). Niesamowity powrót Olivii Lincer. Broniła piłki meczowe Zgodnie z oczekiwaniami lepiej to spotkanie rozpoczęła Szwacjarka. Bardzo szybko dwukrotnie przełamała Polkę i prowadziła 3:0. Utrzymała przy tym własne podanie i pewnie dążyła do zwycięstwa w pierwszym secie. Ostatecznie znów przełamała Lincer i wygrała 6:1. Drugą partię lepiej rozpoczęła nasza reprezentantka. Pierwszy gem przy podaniu rywalki padł jej łupem i prowadziła 2:0. Duerst szybko odwdzięczyła się jednak tym samym i doprowadziła do wyrównania. Następnie byliśmy świadkami serii przełamań po każdej ze stron. W efekcie na tablicy widniał 4:4. Szwajcarka wróciła na odpowiednie tory, wygrała swoje podanie, a następnie była o krok od przełamania Polki. Nasza reprezentantka zaprezentowała się jednak kapitalnie i obroniła trzy meczowe. Przy wyniku 6:5 sytuacja się powtórzyła, ale ponownie wytrzymała i tym razem obrobiła dwa meczbole. Do rozstrzygnięcia potrzebny był zatem tie-break, w którym Lincer spisała się świetnie i wygrała 7:4. Decydująca partia była już koncertem w wykonaniu Polki. Nasza tenisistka całkowicie zdominowała rywalkę i wygrała 6:0. Tym samym zaliczyła kapitalny powrót i awansowała do . Tam czekać ją będzie starcie z Elviną Kalievą (304. WTA). Spotkanie z Amerykanką odbędzie się w sobotę o godzinie 16:00.