Home/sports/74 minuty i koniec. Krotka przygoda Sabalenki z trzecia runda w Pekinie. I znow Amerykanka

Na poniedziaek zaplanowano ostatnie mecze w trzeciej rundzie WTA 1000 w Pekinie. Jedna z pierwszych zawodniczek ktore wyszy na kort okazaa sie Aryna Sabalenka. Biaorusinka rywalizowaa o awans do 18 finau z Ashlyn Krueger. Tenisistka z Minska nie spedzia zbyt wiele czasu na korcie. W zaledwie 74 minuty pokonaa Amerykanke 62 62. W kolejnej fazie znow zmierzy sie z zawodniczka ze Stanow Zjednoczonych. Tym razem po drugiej stronie siatki pojawi sie Madison Keys.

September 30, 2024 | sports

Na poniedziałek zaplanowano ostatnie mecze w trzeciej rundzie WTA 1000 w Pekinie. Jedną z pierwszych zawodniczek, które wyszły na kort, okazała się Aryna Sabalenka. Białorusinka rywalizowała o awans do 1/8 finału z Ashlyn Krueger. Tenisistka z Mińska nie spędziła zbyt wiele czasu na korcie. W zaledwie 74 minuty pokonała Amerykankę 6:2, 6:2. W kolejnej fazie znów zmierzy się z zawodniczką ze Stanów Zjednoczonych. Tym razem po drugiej stronie siatki pojawi się Madison Keys. Start w Pekinie jest pierwszym dla Aryny Sabalenki od czasu zwycięstwa na US Open. Z racji rozstawienia z "1" zaczęła chińskie zmagania od drugiej rundy, gdzie zmierzyła się z mało znaną reprezentantką Tajlandii, notowaną na 187. miejscu w rankingu WTA. Mananchaya Sawangkaew wyszła jednak bez żadnych kompleksów na kort i sprawiła trochę trudności tenisistce z Mińska . Zwłaszcza w pierwszym secie, gdzie przez pewien moment mieliśmy na tablicy wyników rezultat 4:4. Od tego momentu zawodniczka z Azji zdobyła tylko jednego gema, ale i tak pozostawiła po sobie bardzo pozytywne wrażenie. Niemniej to 26-latka mogła się cieszyć z 13. zwycięstwa z rzędu. W walce o 1/8 finału Sabalence przyszło się zmierzyć z Ashlyn Krueger. Zdolna Amerykanka rywalizowała w stolicy Chin od pierwszej rundy. Najpierw pokonała po trzysetowym boju Yafan Wang, skutecznie odrabiając stratę seta, a później, już zdecydowanie łatwiej, rozprawiła się z rewelacją tegorocznego Wimbledonu - Lulu Sun . Dzięki temu otrzymaliśmy pierwsze starcie pomiędzy Aryną i Ashlyn. Zdecydowaną faworytką batalii była oczywiście wiceliderka rankingu WTA. Białorusinka doskonale weszła w spotkanie, zupełnie dominując przeciwniczkę. W pierwszych trzech gemach straciła zaledwie trzy punkty, szybko zbudowała sobie przewagę dwóch breaków . Po chwili obejrzeliśmy rywalizację na przewagi, ale ona również zakończyła się po myśli faworytki spotkania. Po kilkunastu minutach mieliśmy już na tablicy wyników rezultat 4:0. Amerykanka trochę zaczepiła się na grę, w końcu zaczęła utrzymywać własne podania. W ósmym gemie miała nawet okazję na przełamanie serwisu Sabalenki . Ostatecznie tenisistka z Mińska ani razu nie straciła swojego podania w premierowej odsłonie pojedynku i dzięki temu zanotowała na swoim koncie wynik 6:2. Wiceliderka rankingu WTA robiła wszystko, by od razu zbudować sobie przewagę również w drugim secie. Na tablicy wyników pojawiło się 40-15 dla Aryny przy podaniu rywalki, ale Krueger zdołała jeszcze doprowadzić do równowagi, miała nawet okazje na zamknięcie gema. Później pojawił się jednak trzeci break point dla mistrzyni US Open i tym razem doszło już do przełamania. Nieoczekiwanie Sabalenka nie potwierdziła breaka, mimo że miała 40-15 przy własnym podaniu . Przegrała cztery punkty z rzędu i pozwoliła Amerykance na odrobienie straty. Ta sytuacja wyraźnie podrażniła 26-latkę. W następnym gemie odzyskała prowadzenie, grając przy break poincie bardzo ofensywną akcję . Dało się jednak wyczuć pewną nerwowość po stronie Aryny. W kolejnym rozdaniu znów miała trochę kłopotów przy własnym podaniu, ale tym razem zdołała powiększyć przewagę i wyjść na 3:1. Później dołożyła jeszcze dwa gemy i zbudowała taką zaliczkę, jak w pierwszym secie. Ostatecznie Sabalenka wygrała 6:2, 6:2. W czwartej rundzie WTA 1000 w Pekinie dojdzie do starcia Białorusinki z kolejną Amerykanką. Tym razem będzie nią Madison Keys, która pokonała dzisiaj Beatriz Haddad Maię 6:3, 6:3. Dokładny zapis relacji z meczu Aryna Sabalenka - Ashlyn Krueger jest dostępny TUTAJ . Korzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu . Prywatność . Copyright by INTERIA.PL 1999 - 2024 . Wszystkie prawa zastrzeżone.