Home/sports/74 minuty i koniec Demolka w meczu Magdy Linette w Pekinie

74 minuty i koniec Demolka w meczu Magdy Linette w Pekinie

To by niespodziewanie saby mecz z wykonaniu Magdy Linette. Praktycznie nic nie szo dzis po mysli polskiej tenisistki ktora przegraa z Mirra Andriejewa w dwoch setach 16 36 i odpada w 18 finau turnieju WTA 1000 w Pekinie. Wygraa tylko jednego gema przy wasnym podaniu. Mecz trwa godzine i 14 minut.

By Marcin Jaz | October 02, 2024 | sports

Magda Linette bardzo dobrze wygląda na kortach w Pekinie i mogła dziś pokusić się o kolejny świetny występ. Ale Mirra Andriejewa chciała pokazać, że nie bez powodu jest nazywana "złotym dzieckiem" światowego tenisa. Rosjanka z zaskakująco dużą łatwością zdobyła kontrolę nad meczem. Niestety, to nie był dobry dzień Magdy Linette, co było widać od samego początku. Polka grała niepewnie, nieczysto, miała problem z wyczuciem rakiety i piłki. Do tego bardzo mocno szwankował serwis. Nie mogła wyrzucić rywalki z kortu, przejąć inicjatywy. Niepotrzebnie spieszyła się z wykończeniem akcji, bo popełniała przy tym mnóstwo niewymuszonych błędów. Andriejewa grała za to z ogromną lekkością, świetnie czytała grę, a jej wykończenie z bekhendu było perfekcyjne. Bezlitośnie wykorzystywała momenty, kiedy Linette nie kończyła akcji. Rosjanka z łatwością przełamała trzykrotnie Linette w ciągu 24 minut, prowadziła 5:0. Co prawda Polka odgryzła się i wygrała szóstego gema, ale w siódmym Andriejewa znowu robiła wszystko na dużo wyższym poziomie. Rozbiła Linette w pierwszym secie 6:1, zdominowała naszą tenisistkę właściwie w każdym elemencie gry. W drugim secie Andriejewa utrzymywała dobry rytm, unikała błędów i ciągle dominowała nad nierówno grającą Linette.

SOURCE : sport