business
Moskiewska gieda przekada rozpoczecie notowan. Wydaa niespodziewany komunikat
Sesja giedowa na rosyjskiej giedzie MOEX miaa rozpoczac sie o godzinie 1000 czasu moskiewskiego. Notowania jednak zostay przesuniete. To nie pierwszy raz kiedy moskiewska gieda zawiesza dziaanie - zauwaza "Kommiesant".
Moskwa niespodziewanie zmieniła harmonogram rozpoczęcia notowań na giełdzie MOEX - podało kierownictwo giełdy MOEX. Początkowo sesja miała wystartować o godzinie 10:00 czasu moskiewskiego - informuje rosyjski dziennik "Komiersant". Zgodnie z komunikatem prasowym, zdecydowano, że czas rozpoczęcia handlu zostanie ogłoszony oddzielnie. Nie podano powodów tej decyzji. Standardowo, główna sesja giełdowa na moskiewskiej giełdzie odbywa się między 10:00 a 18:39, z zastrzeżeniem, że aukcja otwarcia ma miejsce od 9:50 do 9:59, a aukcja zamknięcia od 18:40 do 18:50. Jak przypomniał "Kommiersant", to nie pierwszy raz kiedy moskiewska giełda zawiesza działanie, 14 sierpnia giełda informowała o zawieszeniu transakcji z powodu problemów z oprogramowaniem. Wówczas, jak tłumaczono, większość Historia moskiewskiej giełdy W obecnym kształcie Moskiewska Giełda Papierów Wartościowych funkcjonuje od 19 grudnia 2011 r. Powstała w wyniku połączenia dwóch największych wówczas giełd, czyli Moskiewskiej Międzybankowej Giełdy Walutowej (MICEX) oraz Rosyjskiego Systemu Handlowego (RTS). Od 2012 r. działa jako Moscow Exchange (MOEX). W 1992 r. powstała giełda MICEX, a przed połączeniem i utworzeniem Moscow Exchange, około 550 instytucji było jej uczestnikami i generowało obrót o łącznej wartości ponad 20 bln rubl i (ponad 90 proc. całkowitego obrotu giełdowego na rosyjskim rynku finansowym). RTS była z kolei giełdą, która dominowała obrót instrumentami pochodnymi. MOEX ma bardzo szeroką ofertę instrumentów finansowych , a wiele z nich nie występuje tradycyjnie na rynku giełdowym. Rynek walutowy oraz pieniężny generują największy obrót w strukturze całych obrotów na MOEX (po około 40 proc.), gdy instrumenty pochodne odpowiadają za około 15 proc., a akcje i obligacje za 3 proc. Jak wypada na tle innych światowych giełd? Według danych na 2016 r. była to 2. co do wielkości giełda pod względem wielkości obrotu instrumentami dłużnymi i 3. co do wielkości obrotu instrumentami pochodnymi. MOEX obejmuje akcje wielu największych rosyjskich firm , w tym Gazpromu (czołowy rosyjski koncern państwowy i największy wydobywca gazu ziemnego na świecie), Sbierbanku (największy rosyjski bank), Rosnieftu (największy koncern naftowy w Rosji) czy Lukoilu (drugie co do wielkości rosyjskie przedsiębiorstwo naftowe).
PREV NEWSOnde 53 mln z zysku netto w III kwartale. EBITDA powyzej oczekiwan
NEXT NEWSXi Jinping reaguje na zwyciestwo Trumpa. "Nadzieja na wzmocnienie dialogu"
Mapa GPW Pekao PKO BP Orlen KGHM i Text w centrum uwagi
Banki ciagna w gore WIG20 ktory nalezy do najsilniejszych w Europie.
"The Economist" zwyciestwo Trumpa wstrzasnie swiatem moze skonic do agresji Rosje i Chiny
"The Economist" pisze w czwartek komentujac wynik wyborow w USA ze zwyciestwo Donalda Trumpa wstrzasnie swiatem i moze skonic do agresji Rosje i Chiny. Rzady kandydata Republikanow beda kosztowne dla sojusznikow Waszyngtonu a zwaszcza dla Europy - prognozuje tygodnik.
Cristiano Ronaldo kupi kompleks sportowy w centrum Lizbony
Kapitan pikarskiej reprezentacji Portugalii Cristiano Ronaldo naby kompleks sportowy Lisboa Racket Centre w stolicy tego kraju. W skad obiektu wchodzi kilkanascie kortow do gry w tenisa squasha oraz padla.
Czechom i Polsce potrzebna amunicja. MON Przemys zbrojeniowy gotowy na wspoprace
Jestesmy zdeterminowani mamy wspolne stanowisko i bedziemy do tego dazyc by zaciesnic wspoprace polskiego i czeskiego przemysu obronnego w tym w zakresie produkcji amunicji - powiedzia wicepremier szef MON Wadysaw Kosiniak-Kamysz po spotkaniu z minister obrony Czech Jana Cernochova.
Japonia pomoze Polsce z atomem. Umowa podpisana
Zapowiadane spotkanie polskiej minister z przedstawicielem japonskiego rzadu doszo do skutku. Efektem jest umowa o wspopracy w obszarze energii jadrowej.
Ozywienie sprzedazy detalicznej w Europie. Polska na przeciwnym biegunie
Wrzesniowe dane Eurostatu o sprzedazy detalicznej w strefie euro i Unii Europejskiej okazay sie lepsze od oczekiwan ale w przypadku Polski powodow do radosci nie ma. Zanotowane u nas spadki byy jednymi z najwyzszych na Starym Kontynencie.