world
Wzajemne oskarzenia przed wyborami. Mowa o "szalenczym wyjsciu"
Republikanie i demokraci zrzucaja na siebie wzajemnie wine za operacje wycofania amerykanskich wojsk z Afganistanu w 2021 roku. Izba Reprezentantow ma opublikowac w tej sprawie dokument ktory moze posuzyc jako kolejna bron w starciu w wyborach prezydenckich. Donald Trump za niepowodzenie operacji obwinia Bidena i Kamale Harris ktorzy wedug niego mieli okamywac obywateli USA. Z kolei demokraci twierdza ze to wina Trumpa.
Zmień miejscowość Popularne miejscowości Republikanie i demokraci zrzucają na siebie wzajemnie winę za operację wycofania amerykańskich wojsk z Afganistanu w 2021 roku. Izba Reprezentantów ma opublikować w tej sprawie dokument, który może posłużyć jako kolejna broń w starciu w wyborach prezydenckich. Donald Trump za niepowodzenie operacji obwinia Bidena i Kamalę Harris, którzy według niego mieli okłamywać obywateli USA. Z kolei demokraci twierdzą, że to wina Trumpa. Republikanie i demokraci z Izby Reprezentantów USA opublikują w poniedziałek dokumenty na temat wycofania Ameryki z Afganistanu w 2021 roku. Zbiega się to z obwinianiem przez ekipę Donalda Trumpa winą za uchybienia Kamalę Harris , co chce uczynić kluczowym problemem przed wyborami prezydenckimi. "Ujawnienie - po latach śledztwa prowadzonego przez GOP w Komisji Spraw Zagranicznych Izby Reprezentantów - raportu republikańskiego przewodniczącego Michaela McCaula i memorandum mniejszości sporządzonego przez Demokratę Gregory'ego Meeksa uwydatnia, jak stronnicza stała się debata na temat szaleńczego wyjścia USA z Afganistanu . Dokumenty sprawiły też, że ewakuacja znów znalazła się w centrum uwagi w okresie poprzedzającym wybory, bo GOP wykorzystała to do ataku na wiceprezydent Kamalę Harris" - zauważyła CNN. Amerykańskie partie obwiniają się o wyjście z Afganistanu. "Bezpośrednie kłamstwo" W trakcie operacji wycofywania zginęło 13 członków amerykańskich służb i tysiące Afgańczyków, którzy współpracowali ze Stanami Zjednoczonymi. Oskarżenia przebiegają głównie wzdłuż linii partyjnych. Republikanie wskazują palcami na administrację Bidena za pośpieszne wycofanie USA. Demokraci, w tym Biały Dom, zrzucają winę na administrację Trumpa za zawarcie umowy z Talibami, co doprowadziło do wycofania. - Administracja Biden-Harris wprowadzała w błąd, a w niektórych przypadkach bezpośrednio okłamywała Amerykanów na każdym etapie wycofywania się z Afganistanu, od momentu poprzedzającego wydanie rozkazu go-to-zero, do dnia dzisiejszego - argumentują Republikanie. Termin "go-to-zero" (przejścia do zera) odnosi się do strategii zmierzającej do redukcji liczby żołnierzy lub obecności wojskowej do zera. Demokraci oskarżają GOP o prowadzenie "z góry określonej, stronniczej, partyjnej narracji na temat wycofania z Afganistanu. Uwydatniają próby republikanów, aby zdobyć nagłówki gazet , a pominąć pełne fakty i istotę ich dochodzenia. Inkryminacja, twierdzą, wzrosła z gorączką wyborczą". Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 200 tys. obserwujących nasz fanpage - polub Interia Wydarzenia na Facebooku i komentuj tam nasze artykuły! ----
PREV NEWSIntensywne ataki Izraela na sasiedni kraj. Co najmniej siedem ofiar i 15 rannych
NEXT NEWSRosyjscy jency nie zadzwonia do domow. "Zmieniamy pewne rzeczy"
Iran dementuje newsa o spotkaniu ich dyplomaty z Muskiem
"Iran kategorycznie zaprzecza doniesieniom o spotkaniu iranskiego ambasadora przy ONZ z Elonem Muskiem" - poinformowa rzecznik iranskiego ministerstwa spraw zagranicznych Ismail Baghai.
Zieloni wybrali Franziske Brantner na nowego lidera partii
Brantner ktora otrzymaa 7815 procent gosow jest uwazana za bliska wspopracowniczke ministra gospodarki Roberta Habecka Zieloni.
Niedzwiedz w poblizu polskiej granicy. Czesi wydali ostrzezenie
Na niedzwiedzia w okolicach Girovej koo Hrcavy na granicy czesko-sowacko-polskiej natkna sie miejscowy mysliwy. Gmina wydaa ostrzezenie dla mieszkancow i turystow ale jednoczesnie apeluje o zachowanie spokoju.
Eksperci gorzko o ruchu Olafa Scholza To nie czas na konkursy pieknosci
"W sytuacji Ukrainy nie zmienio sie nic co uzasadniaoby inicjatywe Scholza" - powiedziaa Jana Puglierin cytowana w sobonim wydaniu dziennika "Le Monde". Jak wskazuje francuska gazeta eksperci krytycznie oceniaja decyzje Olafa Scholza o rozmowie z Wadmirem Putinem. Oceniono ze kanclerz Niemiec kierowa sie gownie polityka krajowa.
Eksperci krytykuja rozmowe Olafa Scholza z Wadimirem Putinem. "Zadnych korzysci"
To nie jest czas na konkursy pieknosci by wyjasniac kto pierwszy zadzwoni do Wadimira Putina. Europa wydaje sie podzielona co nie jest pozadane ani w relacjach z Kremlem ani z Biaym Domem ocenia w rozmowie z "Le Monde" szefowa berlinskiego think tanku Europejska Rada Stosunkow Miedzynarodowych ECFR Jana Puglierin komentujac rozmowe kanclerza Niemiec Olafa Scholza z rosyjskim dyktatorem Wadimirem Putinem. Krytycznie do sprawy odniosa sie takze Tatiana Kastoueva-Jean z Francuskiego Instytutu Stosunkow Miedzynarodowych IFRI. Takie zachowanie nie zacheci Moskwy do zagodzenia stanowiska podkreslia.
Koreanskie "centrum zarzadzania" w obwodzie kurskim. "Zapobiega dezercji"
W obwodzie kurskim w Rosji powstao ponocnokoreanskie "centrum zarzadzania" - poinformowa ambasador Ukrainy w Korei Poudniowej. Dmytro Ponomarenko podkresli ze w jego skad wchodzi siedmiu generaow z Korei Ponocnej w tym m.in. czterech dowodcow brygad. - Wiemy ze Korea Ponocna wkroczya juz na pole bitwy - doda.