Home/sports/Zwycieski debiut Wilfredo Leona

Zwycieski debiut Wilfredo Leona

Zespo Bogdanka LUK Lublin odnios triumf 32 w drugim meczu sezonu 20242025 PlusLigi. Podczas spotkania z Treflem Gdansk debiut w PlusLidze zaliczy wicemistrz olimpijski Wilfredo Leon.

September 20, 2024 | sports

Zespół Bogdanka LUK Lublin odniósł triumf 3:2 w drugim meczu sezonu 2024/2025 PlusLigi. Podczas spotkania z Treflem Gdańsk debiut w PlusLidze zaliczył wicemistrz olimpijski Wilfredo Leon. W tym artykule dowiesz się o: W piątkowy wieczór pierwszy mecz domowy podczas sezonu 2024/2025 rozegrał klub Bogdanka LUK Lublin . Było to wyjątkowe spotkanie dla Wilfredo Leona , który zadebiutował w PlusLidze . 31-letni reprezentant Polski w pierwszym secie starcia z Treflem Gdańsk zmienił Kewina Sasaka , jednak ani razu nie dotknął piłki. Historyczny punkt zdobył za to w drugiej partii, w której wszedł do pierwszej linii w miejsce Jakuba Wachnika . Wicemistrz olimpijski po jednej nieudanej akcji przekonująco skończył atak, a na sam koniec seta dołożył imponujący blok. Zespół prowadzony przez Massimo Bottiego odniósł zwycięstwo, ale jego rywal postawił niełatwe warunki. ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: Szalony taniec mistrzyni olimpijskiej z Tokio! Fani są zachwyceni Pierwsze akcje spotkania zapowiadały wyrównaną rywalizację. Do stanu 15:15 obie drużyny grały niemalże "oczko" za "oczko". Obserwowaliśmy pojedyncze "zrywy", jednak przeciwnicy szybko odrabiali straty. Po stronie Gdańskich Lwów znakomicie prezentowali się przede wszystkim Piotr Orczyk oraz Voitto Koykka . Pierwszy z nich był ostoją ataku klubu z Trójmiasta, drugi zaś wykonywał niesamowitą pracę w obronie. To głównie dzięki polskiemu przyjmującemu i fińskiemu libero goście odnieśli triumf w premierowej partii. Dobrze grę swojego zespołu prowadził Kamil Droszyński , który znalazł się w wyjściowym składzie na to spotkanie. Lukas Kampa walczy bowiem z urazem. W drugim secie gdańszczanie kontynuowali bardzo dobrą passę. Prowadzili już 10:4 po świetnej serii z pola serwisowego Jakuba Jarosza . Od tego stanu przegrali natomiast sześć kolejnych punktów. Trefl Gdańsk się nie zdemotywował i w drugiej fazie tej partii ponownie zdobyli przewagę - tym razem osiągając rezultat 22:19. LUK Lublin był jednak w stanie odwrócić losy tego seta. Wszystko za sprawą kapitalnego wejścia Mateusza Malinowskiego oraz wspomnianego już Wilfredo Leona. Drugi atakujący drużyny gospodarzy posłał serię genialnych zagrywek, która zupełnie rozregulowała w przyjęciu ekipę przeciwników. Ponadto popularny "Malina" był bardzo skuteczny w ofensywie. Leon dołożył do tego atak oraz blok w ostatniej akcji. W rezultacie lublinianie wygrali partię 25:23. Malinowski w nagrodę pozostał na trzeciego seta, którego przebieg gospodarze kontrolowali od początku do końca. Oglądaliśmy dużo długich akcji, przez co obie ekipy nie wyglądały najlepiej w skuteczności ataku. Zespół z Lublina prezentował natomiast dużo solidniejszą i bardziej ustabilizowaną siatkówkę od drużyny z Gdańska. Na boisku po stronie teamu trenera Bottiego pojawił się Mikołaj Sawicki . Były zawodnik Trefla dał niezłą zmianę. Gdy wydawało się, że LUK wszedł na zwycięską ścieżkę i pewnym krokiem sięgnie po trzy punkty, Trefl ponownie podniósł poziom gry. Cały czas bardzo wysoką formę pokazywał Orczyk. Przyjmujący wysłał wyraźny sygnał do walki swojej drużynie. Goście prowadzili już 14:7, co ostatecznie nie okazało się bezpieczną przewagą gdańszczan. Na boisku ponownie pojawił się Wilfredo, który znów miał bardzo pozytywny wpływ na grę gospodarzy. Dobrą pracę wykonywał też naprawdę solidny Bennie Tuinstra . Na tablicy wyników pojawiło się 20:20. Końcówka była nerwowa z obu stron. Set zakończył się błędem dotknięcia siatki faworytów tego spotkania. Tie-break nie był oczekiwanym rozstrzygnięciem. Zawodnicy z Gdańska dzielnie walczyli i to przełożyło się na zdobycie jednego punktu. W decydującej partii lublinianie jednak potwierdzili, że są mocniejsi. Bardzo dobrze końcówkę meczu rozegrał Malinowski. Cały czas efektywnie prezentował się ponadto Tuinstra. Z kolei w przyjęciu złamać nie dał się Leon. Tym samym LUK Lublin odniósł drugi triumf w sezonie po drugim tie-breaku. Leon w debiucie zdobył siedem punktów. Bogdanka LUK Lublin - Trefl Gdańsk 3:2 (23:25, 25:23, 25:19, 23:25, 15:10) LUK: Komenda, Sasak, McCarthy, Grozdanov, Wachnik, Tuinstra, Thales (libero) oraz Malinowski, Czyrek, Leon, Sawicki; Trefl: Droszyński, Jarosz, Pietraszko, M'Baye, Orczyk, Jorna, Koykka (libero) oraz Czerwiński, Sobański, Faryna. MVP: Thales Hoss (LUK)

SOURCE : sportowefakty