Home/sports/Zmiana lidera w PlusLidze. Tomasz Fornal bysna ale inny kadrowicz skrad show

Zmiana lidera w PlusLidze. Tomasz Fornal bysna ale inny kadrowicz skrad show

Kapitalne widowisko w Jastrzebiu-Zdroju. W meczu na szczycie siatkarskiej PlusLigi mistrzowie Polski we wasnej hali pokonali 31 PGE Projekt Warszawa. Ze swietnej strony pokaza sie Tomasz Fornal ktory zdoby 19 punktow ale na miano bohatera spotkania zasuzy Jakub Popiwczak. Libero gospodarzy podbi w obronie az 24 piki. To miedzy innymi dzieki swietnej grze reprezentantow Polski Jastrzebski Wegiel zosta nowym liderem PlusLigi.

October 01, 2024 | sports

Kapitalne widowisko w Jastrzębiu-Zdroju. W meczu na szczycie siatkarskiej PlusLigi mistrzowie Polski we własnej hali pokonali 3:1 PGE Projekt Warszawa. Ze świetnej strony pokazał się Tomasz Fornal, który zdobył 19 punktów, ale na miano bohatera spotkania zasłużył Jakub Popiwczak. Libero gospodarzy podbił w obronie aż 24 piłki. To między innymi dzięki świetnej grze reprezentantów Polski Jastrzębski Węgiel został nowym liderem PlusLigi. Warszawianie rozpoczęli mecz z Tobiasem Brandem i Andrzejem Wroną w podstawowym składzie - obaj w tym sezonie czasami zaczynali spotkania w rezerwie. Wrona szybko popisał się efektownym blokiem przy ataku Antona Brehme . Po drugiej stronie od pierwszych akcji w obronie błyszczał Jakub Popiwczak . I to właśnie Jastrzębski Węgiel w połowie seta wypracował sobie większą przewagę. Objął prowadzenie 14:10 przy zagrywkach Łukasza Kaczmarka . Trener gości Piotr Graban zdecydował się na zmianę Bartłomieja Bołądzia , którego zastąpił Linus Weber . Jastrzębianie nie stracili jednak rytmu. Najwięcej punktów - pięć - zdobył dla nich Timothee Carle , wygrali 25:19. Miał zastąpić Drzyzgę, zbiera krytykę. Zbigniew Bartman bez ogródek o siatkarskiej gwieździe Dla siatkarzy z Warszawy taki początek meczu to w tym sezonie nowość. Dotąd wygrywali bowiem wszystkie spotkania , w dodatku w czterech meczach przegrywając zaledwie seta. Na drugą partię Graban wrócił do szóstki z Bołądziem, a jego zespół szybko odskoczył rywalom na cztery punkty. Warszawianie zaczęli wygrywać kontrataki, trener mistrzów Polski Marcelo Mendez szybko przerwał grę. Skuteczność stracił Carle, a kiedy zagrywką "ustrzelił" go Bołądź, Francuza zmienił Luciano Vicentin . Już w pierwszym ataku Argentyńczyk nadział się jednak na blok atakującego rywali. PGE Projekt pewnie prowadził aż sześcioma punktami, ale nie utrzymał przewagi. Kapitalną serią w polu zagrywki popisał się Tomasz Fornal i gospodarze doprowadzili do remisu 21:21. Tyle że reprezentant Polski w końcu zaserwował w siatkę, po chwili w ataku pomylił się Vicentin, i jastrzębianie przegrali 21:25. Argentyński przyjmujący pozostał na boisku na trzecią partię. Z kolei PGE Projekt rozpoczął ją z Weberem w ataku i Jurijem Semeniukiem w miejsce Wrony. Już po kilku minutach Graban zdecydował się na kolejną zmianę i na boisku pojawił się Kevin Tillie , bo partię od mocnego uderzenia rozpoczęli mistrzowie Polski . Po asie serwisowym Kaczmarka prowadzili już 9:4. Dużo w ataku dodawał też Brehme . Swoim kunsztem popisywał się rozgrywający Benjamin Toniutti . W akompaniamencie głośnego dopingu jastrzębianie rozegrali seta koncertowo, pięć punktów zdobył Fornal i jego zespół rozbił gości 25:14. Wypadł z kadry Nikoli Grbicia, a teraz błyszczy. Świetny występ polskiego siatkarza Trener PGE Projektu kontynuował poszukiwania optymalnego składu, czwartą partię znów rozpoczął Bołądź. Jego atak szybko zablokował jednak Norbert Huber i jastrzębianie mieli dwa punkty przewagi. Warszawianie przejęli prowadzenie przy stanie 10:9, po autowym ataku Fornala. Ale tylko na chwilę, bo nadal w obronie błyszczał Popiwczak, a punkt blokiem zdobył Kaczmarek. I to gospodarze mieli trzy punkty przewagi . W końcówce mistrzowie Polski wychodzili zwycięsko nawet z największych opresji, Popiwczak podbijał piłki efektownymi padami za boiskiem. Kibice na stojąco oglądali ostatnie akcje i wygraną swojej drużyny 25:20. Statuetkę dla MVP spotkania odebrał uczczony owacjami Popiwczak . Jastrzębski Węgiel : Kaczmarek, Brehme, Carle, Toniutti, Huber, Fornal - Popiwczak (libero) oraz Żakieta, Finoli, Waliński PGE Projekt : Bołądź, Kochanowski, Brand, Firlej, Wrona, Szalpuk - Wojtaszek (libero) oraz Weber, Borkowski, Kozłowski, Tillie, Semeniuk Korzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu . Prywatność . Copyright by INTERIA.PL 1999 - 2024 . Wszystkie prawa zastrzeżone.