Home/sports/Zielinski w pierwszym skadzie i Inter gromi. Cztery bramki miazdzaca przewaga

Zielinski w pierwszym skadzie i Inter gromi. Cztery bramki miazdzaca przewaga

Piotr Zielinski w przeciwienstwie do ostatnich meczow w Serie A znalaz sie w wyjsciowym skadzie na spotkanie Ligi Mistrzow Inter Mediolan Crvena zvezda. Polski pomocnik rozegra pene 90 minut pomagajac swojej druzynie w udzwignieciu roli faworyta. Mistrzowie Woch wygrali 40 inkasujac cenne trzy punkty. Po dwoch kolejkach maja ich na koncie cztery i moga z optymizmem spogladac w kierunku kolejnych wyzwan.

October 01, 2024 | sports

Piotr Zieliński, w przeciwieństwie do ostatnich meczów w Serie A, znalazł się w wyjściowym składzie na spotkanie Ligi Mistrzów Inter Mediolan – Crvena zvezda. Polski pomocnik rozegrał pełne 90 minut, pomagając swojej drużynie w udźwignięciu roli faworyta. Mistrzowie Włoch wygrali 4:0, inkasując cenne trzy punkty. Po dwóch kolejkach mają ich na koncie cztery i mogą z optymizmem spoglądać w kierunku kolejnych wyzwań. W pierwszej kolejce fazy ligowej Ligi Mistrzów Inter Mediolan rozegrał teoretycznie najtrudniejsze spotkanie. Mistrzowie Włoch zmierzyli się bowiem na wyjeździe z Manchesterem City . Poziom widowiska nie zachwycił, skończyło się na 0:0 . Ten wynik zdecydowanie bardziej mógł cieszyć ekipę z Italii. W drugiej kolejce cel był zdecydowanie inny - zwycięstwo, i to najlepiej przekonujące. We wtorkowy wieczór mediolańczycy grali bowiem u siebie, a do tego ich rywalem była Crvena zvezda . Drużyna z Belgradu jest notowana znacznie niżej od Interu. Kibice oczekiwali więc pewnego zwycięstwa, które pozwoliłoby im powoli wyrzucić z pamięci porażkę w niedawnych derbach miasta z AC Milan . Z perspektywy polskiego kibica kluczową wiadomością była obecność w wyjściowym składzie Piotra Zielińskiego . Nasz reprezentant stworzył linię pomocy z Hakanem Calhanoglu i Henrikiem Mchitarjanem . Turek już na samym początku spotkania posłał kapitalne podanie do Marko Arnautovicia , po którym Austriak trafił do siatki. Był jednak w tej sytuacji na pozycji spalonej i sędzia nie mógł uznać gola. Co się odwlecze, to nie uciecze. W 11. minucie było 1:0. Faulowany tuż przed polem karnym był Mchitarjan, a do wykonania rzutu wolnego ustawili się Calhanoglu i Zieliński. Ostatecznie strzał oddał ten pierwszy i trafił prosto do siatki. Wypływają brudy z Wisły Kraków. Zarząd uciekał przed piłkarzem W pierwszej połowie gola mógł mieć również Denzel Dumfries . Holender wykończył efektowną akcję swojej drużyny, ale - podobnie jak wcześniej Arnautović - znalazł się na ofsajdzie. Gdyby zawodnicy Interu lepiej pilnowali linii spalonego , prowadziliby do przerwy 3:0. A tak - skończyło się na kruchym 1:0. Po zmianie stron gospodarze mogli żałować zmarnowanych szans. Crvena zvezda ruszyła bowiem do ataku i kilkukrotnie zrobiło się w polu karnym mediolańczyków naprawdę groźnie. Defensorzy mieli pełne ręce roboty. Historyczny czas polskiego klubu. Architekt mistrzostwa podjął decyzję o przyszłości W tej sytuacji dało o sobie znać doświadczenie mistrzów Włoch. Przetrzymali oni trudny moment, a następnie wyprowadzili cios, gdy tylko rywal stracił nieco koncentrację. W 59. minucie Mehdi Taremi odebrał piłkę w okolicach pola karnego i odegrał ją do Arnautovicia. Ten zamienił podanie na bramkę i było 2:0. 12 minut później Irańczyk znów wystąpił w roli asystującego. Tym razem wykorzystał błąd Urosa Spajicia w rozegraniu. Taremi przejął futbolówkę i obsłużył Lautaro Martineza , który podwyższył na 3:0. To jeszcze nie był koniec strzelania. W 81. minucie arbiter przyznał Interowi rzut karny. Do jego wykonania podszedł Taremi, który do dwóch asyst dołożył bramkę. Doświadczony napastnik ustalił wynik meczu na 4:0. Jakub Żelepień, Interia Korzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu . Prywatność . Copyright by INTERIA.PL 1999 - 2024 . Wszystkie prawa zastrzeżone.