Home/sports/Wszystko jasne ws. Lewandowskiego. Flick podja decyzje. Ogromna szansa dla Polaka

FC Barcelona wraca do gry po kilkunastu dniach przerwy na spotkania reprezentacji i juz musi odpowiedziec bo Real Madryt w sobotni wieczor w Vigo pokona tamtejsza Celte. Z polskiej perspektywy oczywiscie trwao wyczekiwanie na debiut Wojciecha Szczesnego ale Hansi Flick sowa dotrzyma i posadzi go na awce w meczu 10. kolejki La Liga przeciwko Sevilli. Mowio sie takze o problemach Roberta Lewandowskiego ale te powazne nie byy i "Lewy" zacznie w wyjsciowym skadzie. A to dla niego kapitalna wiadomosc. Jesli Polak dwukrotnie pokona...

October 20, 2024 | sports

FC Barcelona wraca do gry po kilkunastu dniach przerwy na spotkania reprezentacji i już musi odpowiedzieć, bo Real Madryt w sobotni wieczór w Vigo pokonał tamtejszą Celtę. Z polskiej perspektywy oczywiście trwało wyczekiwanie na debiut Wojciecha Szczęsnego, ale Hansi Flick słowa dotrzymał i posadził go na ławce w meczu 10. kolejki La Liga przeciwko Sevilli. Mówiło się także o problemach Roberta Lewandowskiego, ale te poważne nie były i "Lewy" zacznie w wyjściowym składzie. A to dla niego kapitalna wiadomość. Jeśli Polak dwukrotnie pokona bramkarza rywali, to napisze historię. FC Barcelona pod wodzą Hansiego Flicka odzyskała wigor, efektywność i efektowność. Zespół prowadzony przez Niemca powrócił do czasów, w których dominował na hiszpańskich boiskach, a tego kibice "Blaugrany" nie widzieli od przynajmniej kilku sezonów. Po dziewięciu kolejkach hiszpańskiej La Liga "Duma Katalonii" okupowała pozycję lidera rozgrywek, z przewagą trzech oczek nad goniącym ją Realem Madryt. Taki był stan przed październikową przerwą reprezentacyjną. Szalone sceny w Ekstraklasie. Pogoń grała w dziewiątkę, gol w 113. minucie "Los Blancos" swój mecz po przerwie na kadry rozgrywali jako pierwsi i w sobotę wieczorem pokonali w Vigo tamtejszą Celtę 2:1 po golach Kyliana Mbappe i Viniciusa Juniora. W związku z tym "Królewscy" zrównali się punktami z Barceloną na tydzień przed El Clasico. Barcelona dzień później dostała okazję na ponowne wypracowanie przewagi nad odwiecznym rywalem, a w Polsce oczekiwanie na mecz 10. kolejki La Liga z Sevillą upływało pod znakiem potencjalnego debiutu Wojciecha Szczęsnego oraz kolejnych goli Roberta Lewandowskiego. Hansi Flick na sobotniej konferencji prasowej zapowiedział, że były bramkarz reprezentacji Polski usiądzie tylko na ławce rezerwowych i na swoją okazję do gry będzie musiał poczekać, potencjalny debiut mocno się więc oddalił, a po ogłoszeniu składu stało się jasne, że Niemiec nie żartował. Skład FC Barcelony na mecz z Sevillą: Pena; Kounde, Cubarsi, Martinez, Balde; Pedri, Casado, Garcia; Raphinha, Lewandowski i Yamal. Skład Sevilli na mecz z FC Barcelona: Nyland; Carmona, Bade, Marcao, Pedrosa; Gudelj, Agoume, Peque; Lukebakio, Ejuke i Isaac. Pierwszy gwizdek sędziego na stadionie olimpijskim w Katalonii powinien wybrzmieć o godzinie 21:00. Relacja tekstowa na żywo na Sport.Interia.pl. Korzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu . Prywatność . Copyright by INTERIA.PL 1999 - 2024 . Wszystkie prawa zastrzeżone.