Home/sports/Wszystko jasne. Wiadomo kiedy Piotr Zielinski wroci do gry

Wszystko jasne. Wiadomo kiedy Piotr Zielinski wroci do gry

Z powodu urazu Piotr Zielinski opusci boisko w meczu z Chorwacja 33. Co prawda Micha Probierz uspokaja na konferencji prasowej ze pomocnikowi nie dolega nic powaznego ale w Mediolanie pojawio sie zaniepokojenie. Wszystko wyjasniy czwartkowe badania po ktorych Inter Mediolan przedstawi oficjalny komunikat. Woskie media juz przekazay kiedy spodziewany jest powrot Zielinskiego do gry.

By Jakub Trochimowicz | October 17, 2024 | sports

Piotr Zieliński był jednym z najlepszych piłkarzy reprezentacji Polski w meczach z Portugalią (1:3) i Chorwacja (3:3). Pomocnik Interu Mediolan zdobył po bramce w każdym z tych spotkań. W meczu z Chorwatami opuścił boisko w 74. minucie, gdy został zmieniony przez Bartosza Kapustkę. Wszystko z powodu urazu, co potwierdził na pomeczowej konferencji prasowej Michał Probierz. - W przypadku Piotrka Zielińskiego nie powinno być większych problemów, ale trzeba było dokonać zmiany - ponformował selekcjoner reprezentacji Polski. Jak można było się domyślić - cała sytuacja bardzo zaniepokoiła Inter Mediolan. "Simone Inzaghi zatroskany o Zielińskiego" - napisała "La Gazzetta dello Sport". "Kiedy wydawało się, że przerwa reprezentacyjna przebiegła gładko, bez problemów i kontuzji, przyszła zła wiadomość. Inter musi sobie poradzić z 'nokautem' Zielińskiego" - czytamy. Strata jest tym boleśniejsza, że Polak radził sobie "bardzo dobrze". Zieliński wrócił już do Mediolanu, gdzie przeszedł w czwartek badania medyczne. O ich wyniku Inter poinformował w komunikacie, który pojawił się na oficjalnej stronie klubu. "Badania wykazały naciągnięcie mięśnia prawego uda. Stan zawodnika będzie oceniany dzień po dniu" - poinformowano. W Mediolanie nie będą podejmować ryzyka i zdaniem włoskiego Sky Sport Zieliński na pewno nie zagra w najbliższym meczu z AS Romą. Jego celem będzie powrót do gry na spotkanie Ligi Mistrzów z Young Boys Berno, które zostanie rozegrane w przyszłym tygodniu. Dotychczas Piotr Zieliński wystąpił w sześciu meczach Interu Mediolan, w których zaliczył 224 minuty. Na razie nie zdobył bramki i nie zanotował asysty. Po siedmiu kolejkach Serie A Inter Mediolan zajmuje drugie miejsce w tabeli (14 punktów) i traci dwa punkty do pierwszego Napoli. Mecz z AS Romą zostanie rozegrany w niedzielę 20 października o godz. 20:45. Trzy dni później odbędzie się rywalizacja z Young Boys Berno w Lidze Mistrzów.

SOURCE : sport