Home/sports/Wspaniaa seria lidera zakonczona. Dwie czerwone kartki jedna kontrowersyjna

Wspaniaa seria lidera zakonczona. Dwie czerwone kartki jedna kontrowersyjna

To byo starcie na szczycie w w drugiej lidze. Beniaminek ale z duzymi aspiracjami Wieczysta Krakow podejmowa lidera Polonie Bytom. Ten drugi zespo przyjecha do Grodu Kraka majac na koncie 12 kolejnych zwyciestw. Ta seria sie skonczya w srode a na dodatek goscie grali przez wieksza czesc meczu bez dwoch zawodnikow. Druga czerwona kartka przyjezdnych wzbudza kontrowersje.

October 23, 2024 | sports

To było starcie na szczycie w w drugiej lidze. Beniaminek, ale z dużymi aspiracjami, Wieczysta Kraków, podejmował lidera Polonię Bytom. Ten drugi zespół przyjechał do Grodu Kraka, mając na koncie 12 kolejnych zwycięstw. Ta seria się skończyła w środę, a na dodatek goście grali przez większą część meczu bez dwóch zawodników. Druga czerwona kartka przyjezdnych wzbudza kontrowersje. Polonia przejechała do Krakowa na zaległy mecz 13. kolejki jako lider, który mógł się poszczyci niesamowitą serią. Bytomianie wygrali bowiem 12 poprzednich spotkań . Z kolei Wieczysta jest beniaminkiem, ale jej celem wcale nie jest spokojne utrzymanie w drugiej lidze, tylko walka o awans na zaplecze PKO BP Ekstraklasy. Lepiej środowe spotkanie rozpoczęli goście, którzy już w ósmej minucie objęli prowadzenie. Uzyskał je Daniel Ściślak uderzeniem spoza pola karnego. Gospodarze wyrównali w 24. minucie, kiedy po dośrodkowaniu z prawej strony Tomasz Swędrowski dołożył nogę w polu karnym, trafiając do siatki. Potem doszło do katastrofy, patrząc od strony Polonii. Dwóch jej piłkarzy, w ciągu siedmiu minut, wyleciało bowiem z boiska . Po pół godzinie Szymon Michalski zatrzymał Lisandro Semedo , a ponieważ był ostatnim graczem swojej drużyny, to zobaczył czerwona kartkę. Siedem minut później Adrian Piekarski złapał wpół uciekającego mu Chumę . Działo się tuż za środkową linią boiska, ale w bocznej strefie. Napastnik Wieczystej mógł mieć potem drogę do bramki, ale środkiem wraca jeden z zawodników z Bytomia . Mimo wszystko sędzia Szymon Łężny zdecydował się usunąć zawodnika gości z murawy. Takiej przewagi gospodarze nie mogli po prostu nie wykorzystać. Do przerwy Polania jeszcze potrafiła się obronić, ale po zmianie stron już nie dała rady. W 53. minucie strzałem zza pola karnego prowadzenie krakowianom dał Paweł Łysiak , a w 69. wynik podwyższył Goku , wykorzystując zagranie Semedo. On się już nie zmienił i podopieczni Sławomira Peszki wygrali 3-1. Polonia nie straciła pozycji lidera, ale ma już tylko dwa punkty przewagi nad Wieczystą. Korzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu . Prywatność . Copyright by INTERIA.PL 1999 - 2024 . Wszystkie prawa zastrzeżone.