Home/sports/Wilfredo Leon popsu swieto koledze z kadry Grbicia. I znow napisa historie

Wilfredo Leon popsu swieto koledze z kadry Grbicia. I znow napisa historie

Bogdanka LUK Lublin nadal na zwycieskiej sciezce. Zespo ze wschodniej Polski zanotowa czwarta wygrana w tym sezonie siatkarskiej PlusLigi. Tym razem we wasnej hali pokona 30 niepokonana dotad PGE GiEK Skre Bechatow. Jednym z bohaterow gospodarzy by Wilfredo Leon ktory po raz pierwszy w karierze zosta wybrany MVP meczu PlusLigi. Dobra dyspozycja reprezentanta Polski sprawia ze zbyt udany nie by jubileuszowy 500. mecz w PlusLidze jego kolegi z kadry - rozgrywajacego Skry Grzegorza omacza.

October 02, 2024 | sports

Bogdanka LUK Lublin nadal na zwycięskiej ścieżce. Zespół ze wschodniej Polski zanotował czwartą wygraną w tym sezonie siatkarskiej PlusLigi. Tym razem we własnej hali pokonał 3:0 niepokonaną dotąd PGE GiEK Skrę Bełchatów. Jednym z bohaterów gospodarzy był Wilfredo Leon, który po raz pierwszy w karierze został wybrany MVP meczu PlusLigi. Dobra dyspozycja reprezentanta Polski sprawiła, że zbyt udany nie był jubileuszowy, 500. mecz w PlusLidze jego kolegi z kadry - rozgrywającego Skry Grzegorza Łomacza. Po tym, jak PGE Projekt Warszawa we wtorek przegrał spotkanie z Jastrzębskim Węglem , w PlusLidze pozostały już tylko trzy niepokonane w tym sezonie drużyny. Oprócz mistrzów Polski były to zespoły z Lublina i Bełchatowa. W hali Globus zdecydowanie lepsi byli gospodarze, którzy po transferze Wilfredo Leona mają ambicje, by zawojować ligę. Trener Bogdanki LUK Massimo Botti nie miał w środę do dyspozycji przyjmującego Mikołaja Sawickiego , który pojawił się na meczu tylko w roli drugiego libero. I na początku spotkania to PGE GiEK Skra objęła dwupunktowe prowadzenie. Straty szybko zniwelował jednak Wilfredo Leon , kończąc kontratak po obronie Thalesa Hossa . Wynik oscylował wokół remisu. Po stronie gości ponownie skuteczny był atakujący Amin Esmaeilnezhad , najskuteczniejszy zawodnik pierwszych kolejek PlusLigi. W drugiej części seta to lublinianie objęli jednak prowadzenie 18:16. Rywale szybko wyrównali, ale w końcówce błąd w przyjęciu popełnił Miran Kujundzić i gospodarze mieli dwie piłki setowe. Drugą na punkt zamienił Leon, zapewniając wygraną Bogdanki LUK 25:23. Nikola Grbić nie zabrał go na igrzyska, dziś jest gwiazdą. "Kosmita" Środowe spotkanie w Lublinie było wyjątkowe dla Grzegorza Łomacza , wicemistrza olimpijskiego i rozgrywającego Skry. Nie tylko dla tego, że przed meczem otrzymał od organizatorów pamiątkową nagrodę za wywalczenie srebrnego medalu w Paryżu. 37-letni rozgrywający rozgrywał 500. spotkanie w PlusLidze . Ale jego zespół w tym jubileuszowym dla niego meczu miał problemy. Na początku drugiego seta przy zagrywkach Marcina Komendy , rozgrywającego Bogdanki LUK, Skra przegrywała już 4:8. Z trudnych piłek efektownie atakował Leon i różnica między drużynami utrzymywała się na podobnym poziomie. Gheorghe Cretu , trener gości, zaczął szukać pomocy wśród rezerwowych - na boisku pojawił się środkowy Michał Szalacha . Wilfredo Leon na piedestale. Poszedł w ślady Fornala i Hubera Po asie serwisowym Leona rumuński szkoleniowiec poprosił o przerwę. I kiedy zadziałał bełchatowski blok, Skra przegrywała już tylko 15:17. Ale gospodarze jeszcze raz zbudowali przewagę przy zagrywkach Leona , a wynik na 25:21 ustalił atak Kewina Sasaka . Zespół z Lublina korzystał z bardzo dobrego przyjęcia. A na początku trzeciej partii także dobrych zagrywek Fynniana McCarthy'ego . Nadal skuteczny był Leon , swoje dokładał Sasak, i przewaga Bogdanki LUK rosła. Przy prowadzeniu gospodarzy 12:7 Cretu poprosił o przerwę, ale obraz gry się nie zmienił. Do tego blok Komendy i Alexa Grozdanowa powstrzymał atak Żigi Sterna . Mimo wszystko goście byli w stanie nieco zmniejszyć straty, więc Botti również poprosił o przerwę. Bodganka LUK nie straciła jednak prowadzenia i tego seta wygrała 25:19, pieczętując bardzo pewne zwycięstwo. Nagrodę dla MVP spotkania już w swoim trzecim meczu w PlusLidze otrzymał Leon . Bogdanka LUK : Sasak, Grozdanow, Tuinstra, Komenda, McCarthy, Leon - Thales (libero) oraz Malinowski, Czyrek, Nowakowski, Wachnik PGE GiEK Skra : Amin, Lemański, Stern, Łomacz, Wiśniewski, Kujundzić - Buszek (libero) oraz Walczak, Perić, Szalacha, W. Nowak Korzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu . Prywatność . Copyright by INTERIA.PL 1999 - 2024 . Wszystkie prawa zastrzeżone.