Home/sports/Wielkie wyroznienie dla Natalii Kaczmarek. Obok same gwiazdy

Wielkie wyroznienie dla Natalii Kaczmarek. Obok same gwiazdy

Natalia Kaczmarek na igrzyskach olimpijskich w Paryzu pokazaa klase i wywalczya brazowy medal w biegu na 400 metrow. Wczesniej zostaa takze mistrzynia Europy a jej wielkie sukcesy dostrzega federacja European Athletics. Kaczmarek juz drugi raz z rzedu zostaa nominowana do prestizowej nagrody.

By Kacper Ciuksza | September 20, 2024 | sports

Znakomity rok ma za sobą . Pobiła rekord Polski w biegu na 300 metrów, w Rzymie została mistrzynią Europy na 400 metrów, również bijąc rekord Ireny Szewińskiej, a na igrzyskach olimpijskich w Paryżu została brązową medalistką. Był to dla niej pierwszy indywidualny "krążek" na igrzyskach. Na tym jednak nie koniec. Natalia Kaczmarek z szansą na prestiżową nagrodę. Inny Polak też z nominacją Postawa w 2024 roku i wielkie sukcesy Kaczmarek spowodowały, że już drugi raz z rzędu została nominowana do tytułu najlepszej lekkoatletki roku w Europie. Plebiscyt prowadzony jest przez European Athletics, a nominacje otrzymało aż dziesięć zawodniczek. Głosowanie odbywa się na stronie internetowej federacji, którą znaleźć można pod tym Nominowane do tytułu lekkoatletki roku w Europie: European Athletics nominowało także innego Polaka - Stanisława Strzeleckiego. Powalczy on o tytuł wschodzącej gwiazdy europejskiej lekkoatletyki. Młody biegacz w 2024 roku ma za sobą wielkie sukcesy. W lipcu wygrał złoto mistrzostw Europy do lat 18 w biegu na 400 metrów z czasem 46,50. Dodatkowo triumfował także z polską sztafetą w biegu na 100-200-300-400 metrów. Jako jeden z dwóch całego turnieju zdobył więc dwa złote medale i zasłużył na prestiżową nominację. Głosowanie trwa do 29 września, a nagrody zostaną wręczone na gali Golden Tracks, którą zaplanowano na 26 października w macedońskim Skopje.

SOURCE : sport_pl