Home/sports/W siatkarskim hicie wrociy demony. Bohaterem zmiennik ukasza Kaczmarka

W siatkarskim hicie wrociy demony. Bohaterem zmiennik ukasza Kaczmarka

Trwa niemoc Asseco Resovii w meczach z Jastrzebskim Weglem. Mistrzowie Polski ponownie byli lepsi od druzyny z Podkarpacia pokonujac wielkich rywali we wasnej hali 30. To oznacza ze rzeszowianie nadal musza czekac na przerwanie fatalnej serii - nie moga wygrac z jastrzebianami juz od pieciu lat. I to mimo ze w dwoch pierwszych setach Resovia bya bliska wygranej. Bohaterem spotkania okaza sie jednak Arkadiusz Zakieta zmiennik ukasza Kaczmarka w druzynie mistrzow Polski.

September 21, 2024 | sports

Trwa niemoc Asseco Resovii w meczach z Jastrzębskim Węglem. Mistrzowie Polski ponownie byli lepsi od drużyny z Podkarpacia, pokonując wielkich rywali we własnej hali 3:0. To oznacza, że rzeszowianie nadal muszą czekać na przerwanie fatalnej serii - nie mogą wygrać z jastrzębianami już od pięciu lat. I to mimo że w dwóch pierwszych setach Resovia była bliska wygranej. Bohaterem spotkania okazał się jednak Arkadiusz Żakieta, zmiennik Łukasza Kaczmarka w drużynie mistrzów Polski. Przed hitem drugiej kolejki PlusLigi w tym sezonie obie drużyny sprawdził dotąd tylko Barkom Każany Lwów. I jastrzębianie, i rzeszowianie przegrali z Ukraińcami seta , ale ostatecznie wygrali 3:1. Sobotnie spotkanie wcale nie było jednostronne, ale Resovia po raz kolejny nie znalazła sposobu na Jastrzębski Węgiel. Przed spotkaniem w hali w Jastrzębiu-Zdroju uhonorowani zostali medaliści igrzysk olimpijskich z Polski i Francji, w tym Paweł Zatorski , libero rzeszowian. Filar reprezentacji Polski cały czas nie jest w pełni sił po kontuzji z Paryża , więc w sobotę zastępował go Michał Potera . Resovia z nim w składzie zaczęła świetnie, prowadząc 10:7. Świetnie pokazał się blok gości, który szybko dwa razy zatrzymał Łukasza Kaczmarka . Klemen Cebulj po chwili zablokował też atak Tomasza Fornala , dodatkowo Słoweniec naprawiał atakiem błędy swojego rodaka, rozgrywającego Gregora Ropreta . Ze środka groźny był Karol Kłos i wszystko wskazywało na to, że Resovia wygra seta. Prowadziła już 24:21. Ale wtedy w polu zagrywki pojawił się Arkadiusz Żakieta, który kilka minut wcześniej zmienił Kaczmarka . Przy serwisach rezerwowego gospodarze wyrównali, przy remisie 24:24 ważną piłkę skończył Fornal, a po chwili błąd popełnił Ropret i to mistrzowie Polski cieszyli się z wygranej. Wilfredo Leon wywołał aplauz kibiców. Na ten moment czekała siatkarska Polska W rzeszowskiej drużynie po takim secie mogły wrócić demony z końcówki poprzedniego sezonu . Wówczas była o kilka punktów od pokonania jastrzębian i awansu do finału PlusLigi. Podobnie jak w sobotę, rzeszowianie nie zdołali jednak utrzymać przewagi, a niesieni dopingiem siatkarze Marcelo Mendeza odrobili straty i odwrócili losy partii oraz całego meczu. Argentyński trener drugą partię rozpoczął z Żakietą i rezerwowym rozgrywającym Juanem Finolim w pierwszej szóstce. Mimo to znów dobrze zaczęła Resovia, odskakując na cztery punkty. Mendez postanowił zainterweniować, kiedy rywale prowadzili już 15:11. Przemowa trenera w przerwie poskutkowała - po niej jastrzębianie wygrali trzy akcje z rzędu i to Tuomas Sammelvuo , szkoleniowiec Resovii, poprosił o przerwę. Ale seria gospodarzy trwała. Kapitalnie zagrywał Żakieta, w obronie szalał Jakub Popiwczak . Do tego punkt zagrywką dorzucił Norbert Huber i nawet mimo błędu Fornala przy wystawie sytuacyjnej piłki - z czym przyjmujący nie mógł się pogodzić - Jastrzębski Węgiel wygrał 25:21. W trzeciej partii jastrzębianie prowadzili już od początku, szybko wypracowali czteropunktową przewagę. Cały czas wyśmienicie w ataku radził sobie Żakieta. A do tego punkt sprytną zagrywką dorzucił Finoli, gospodarze wygrywali już 14:9. Nie pomagały zmiany, na które decydował się Sammelvuo. Trwał koncert Żakiety, ostatni set był popisem mistrzów Polski - zwyciężyli 25:15. Wybór MVP mógł być tylko jeden - nagrodę otrzymał atakujący gospodarzy . Jastrzębski Węgiel wygrał z Resovią trzynasty raz z rzędu . Już w środę mistrzowie Polski zagrają zaś o pierwsze trofeum w sezonie - w meczu o AL-KO Superpuchar Polski w katowickim Spodku ich rywalem będzie Aluron CMC Warta Zawiercie. Sensacyjny transfer siatkarskiego gwiazdora. Wziął przykład z Bartosza Kurka Jastrzębski Węgiel : Kaczmarek, Huber, Carle, Toniutii, Brehme, Fornal - Popiwczak (libero) oraz Żakieta, Finoli Asseco Resovia : Boyer, Kłos, Bednorz, Ropret, Sapiński, Cebulj - Potera (libero) oraz Bucki, Vasina, Kozub, Woch Korzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu . Prywatność . Copyright by INTERIA.PL 1999 - 2024 . Wszystkie prawa zastrzeżone.