Home/sports/W Hiszpanii goraco po meczu Barcelony juz ogosili. Spenia sie koszmar Lewandowskiego

Fatalnie uozyo sie dla Barcelony niemal od samego poczatku spotkanie z AS Monaco. "Duma Katalonii" juz od 10. minuty musiaa grac w osabieniu po czerwonej kartce dla Erica Garcii i nie podoaa wyzwaniu. Monakijczycy wygrali 21 stawiajac tym samym Roberta Lewandowskiego i spoke w bardzo trudnym poozeniu. W Hiszpanii bija juz na alarm - zisci sie fatalny scenariusz ktory moze na dobre pograzyc podopiecznych Hansiego Flicka.

September 20, 2024 | sports

Fatalnie ułożyło się dla Barcelony niemal od samego początku spotkanie z AS Monaco. "Duma Katalonii" już od 10. minuty musiała grać w osłabieniu po czerwonej kartce dla Erica Garcii i nie podołała wyzwaniu. Monakijczycy wygrali 2:1, stawiając tym samym Roberta Lewandowskiego i spółkę w bardzo trudnym położeniu. W Hiszpanii biją już na alarm - ziścił się fatalny scenariusz, który może na dobre pogrążyć podopiecznych Hansiego Flicka. Kibice Barcelony w czwartek złapali się za głowy, kiedy po fatalnym nieporozumieniu pomiędzy Markiem-Andre ter Stegenem i Erikiem Garcią sędzia sięgnął po czerwony kartonik i wyrzucił defensora z boiska. Podopieczni Hansiego Flicka od 10. minuty musieli grać w osłabieniu , a na tym poziomie, przeciwko dobrze dysponowanemu rywalowi stanowiło to misję niemal niewykonalną. AS Monaco nieustannie napierało na Barcę i objęło prowadzenie już w 16. minucie za sprawą trafienia Akliouche. Choć szczęście dopisało "Azulgranie" i jeszcze przed przerwą na 1:1 wyrównał Lamine Yamal , nie wystarczyło go do zwycięstwa. Gospodarze wygrali 2:1, a zwycięskiego gola strzelił George Ilenikhena. Nie pomogły zmiany Flicka, nie pomógł także Robert Lewandowski . Polak rzadko był przy piłce i nie oddał ani jednego strzału. Ostrzeżenie dla Barcelony, wystarczy tylko spojrzeć. Monaco pognębiło Lewandowskiego i spółkę Katastrofa ter Stegena ~ zatytułowano okładkę dziennika "AS" Krytyka medialna skupiła się przede wszystkim wokół osoby ter Stegena, którego błąd na dobrą sprawę przesądził o losach rywalizacji w Lidze Mistrzów. A porażka już w 1. kolejce może przynieść dla Barcelony prawdziwie opłakane skutki. Dziennikarze "Relevo" przedstawili czarny scenariusz dla ekipy Lewandowskiego. Wyliczono, że aby znaleźć się w najlepszej ósemce w tabeli Ligi Mistrzów, FC Barcelona może przegrać już tylko jeden mecz . Pewne miejsce w czołowej ósemce powinien zapewnić dorobek 17 punktów, wobec czego Barca musi wygrać minimum pięć spotkań i dwa zremisować. Awans do fazy play-off powinno natomiast zapewnić 8 punktów . Barcelonie pozostały jeszcze mecze z Young Boys, Bayernem, Crveną Zvezdą, Brest, Borussią Dortmund, Benficą i Atalantą. Pierwsze osiem drużyn w tabeli bezpośrednio awansuje do 1/8 finału, podczas gdy niżej notowane ekipy będą musiały powalczyć jeszcze wcześniej w 1/16. Wiadomo, co z pożegnaniem Wojciecha Szczęsnego. Pojawi się podczas szlagieru Obserwując męczarnie Barcelony z Monaco w pamięci kibiców odżyły demony z sezonów 2021/22 i 2022/23. Wówczas "Blaugrana" nie wyszła z grupy Ligi Mistrzów dwa lata z rzędu, a jej występy w Lidze Europy również przyniosły wiele rozczarowań. Korzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu . Prywatność . Copyright by INTERIA.PL 1999 - 2024 . Wszystkie prawa zastrzeżone.