Home/sports/UEFA zdecydowaa ws. polskich sedziow. Juz zacieraja rece na hit Ligi Mistrzow

UEFA zdecydowaa ws. polskich sedziow. Juz zacieraja rece na hit Ligi Mistrzow

Wielkimi krokami zbliza sie absolutny hit najblizszej kolejki Ligi Mistrzow FC Barcelona - Bayern Monachium. Bedzie to rywalizacja Roberta Lewandowskiego z Harrym Kanem a ponadto niewykluczone ze szansa debiutu w nowych barwach dla Wojciecha Szczesnego. Jak sie okazuje nie tylko oni beda polskimi uczestnikami tego wydarzenia co potwierdzia wasnie UEFA.

By Hubert Pawlik | October 21, 2024 | sports

FC Barcelona od samego początku spisuje się kapitalnie. Hansi Flick przywrócił jej piłkarzom radość z gry i zaproponował styl, który skupia się głównie na ofensywie. Z tego powodu wicemistrzowie Hiszpanii mają obecnie najlepsze statystyki w lidze, gdyż w 10 meczach zdobyli aż 33 bramki. Ogromny udział ma w tym Robert Lewandowski, który jest liderem klasyfikacji strzelców z dorobkiem 12 goli. Dołożył do tego również dwa trafienia z BSC Young Boys w Lidze Mistrzów, a teraz będzie miał okazję, by poprawić bilans. Wiemy, kto posędziuje hitowy mecz FC Barcelona - Bayern. UEFA wyznaczyła Polaków Rywalem FC Barcelony w środowym hicie LM będzie Bayern Monachium. Ten również spisuje się ostatnio całkiem nieźle, choć przed przerwą reprezentacyjną musiał uznać wyższość Aston Villi. Angielska drużyna wygrała na własnym 1:0 po golu Johna Durana, który wykorzystał błąd defensywy rywala, a następnie przelobował wysuniętego Manuela Neuera. Piłkarze Vincenta Kompany'ego będą chcieli zatem zrobić wszystko, co się da, by dopisać kolejne trzy punkty do tabeli fazy ligowej. Konfrontacja Barcelony z niemieckim zespołem będzie interesująca zwłaszcza dla polskich , którzy będą bacznie przyglądać się rywalizacji Roberta Lewandowskiego z Harrym Kanem. Nie można wykluczyć też, że szansę debiutu w nowych barwach otrzyma Wojciech Szczęsny. UEFA poinformowała, że arbitrem głównym tego meczu będzie Slavko Vincić, a na liniach pomagać mu będą Tomaz Klancnik i Andraz Kovacić. Sędziami VAR będzie za to duet Polaków: Tomasz oraz Piotr Lasyk. To duże wyróżnienie i szansa dla naszych arbitrów, którzy pod nieobecność Szymona Marciniaka mają okazję, by pokazać się szefom federacji. . Najprawdopodobniej przerwa będzie wynosiła dwa-trzy tygodnie. Jedynym Polakiem, który poprowadził jako główny arbiter w fazie ligowej europejskich pucharów, jest wciąż Damian Sylwestrzak. Mecz FC Barcelona - Bayern odbędzie się w środę 23 października o godz. 21. Szkoleniowiec Hansi Flick nie ukrywa, że celuje tylko w zwycięstwo. - Naszym zadaniem jest właściwie przygotować się do następnego meczu, czy będzie to Bayern, czy , czy Real, nie ma znaczenia. Drużyna ma jakość, jestem pewny, że da z siebie 100 proc. w każdym meczu, w każdej minucie. Świętujemy dziś zwycięstwo, ale od jutra będziemy przygotowywać się już do meczu z Bayernem -