Home/sports/To bya 79. minuta Hiszpania zagraa z Dania w Lidze Narodow

To bya 79. minuta Hiszpania zagraa z Dania w Lidze Narodow

Reprezentacja Hiszpanii w lipcu siegnea po mistrzostwo Europy. W berlinskim finale pokonaa Anglie 21. Od tego czasu podopieczni Luisa de la Fuente rozegrali juz trzy mecze. Tym razem podejmowali Dunczykow. W Murcii dugo utrzymywa sie wynik bezbramkowy az nadesza 78. minuta spotkania. Decydujacego o zwyciestwie gola zdoby Martin Zubimendi.

By Filip Macuda | October 12, 2024 | sports

Remis z Serbią (0:0) i wysoka wygrana ze Szwajcarią (4:1). To wyniki Hiszpanii z wrześniowej przerwy reprezentacyjnej. Mistrzowie Europy tym razem - na początek październikowego zgrupowania - podejmowali Duńczyków. Spotkanie rozegrano na Estadio Enrique Roca de Murcia. Minimalna wygrana Hiszpanów. Duńczycy pokonani Luis de la Fuente posłał w bój zawodników, którzy stanowili o sile drużyny na turnieju w Niemczech. W pierwszym składzie zagościli Alvaro Morata, Fabian Ruiz i Lamine Yamal. Szansę dostali także , których rola Niemczech była mniejsza - Dani Vivian i Alejandro Grimaldo. Żaden z nich nie mógł jednak znaleźć sposobu na Kaspera Schmeichela. Jedynego gola w tym spotkaniu Hiszpanie zdobyli dopiero w 79. minucie spotkania. Do siatki trafił Martin Zubimendi. To pierwszy gol pomocnika Realu Sociedad w 13. w narodowych barwach. Kolejne spotkanie mistrzowie Europy rozegrają 15 października. W Kordobie zmierzą się z Serbią. Martin Zubimendi' 79 Raya (gk) – Porro, Vivian, Laporte, Grimaldo – Zubimendi, Ruiz – Pedri (62' Merino)– Yamal (90+2' Gomez) Morata (k) (78' Joselu), Oyarzabal (62' Baena) trener: Luis de la Fuente Schmeichel (gk) – Kristensen, Vestergaard, Nelsson – Bah, Hoejbjerg (k), Hjulmand, Kristiansen – Gronbaek (78' Hojlund), Dolberg (73' Poulsen), (73' Isaksen) trener: Lars Knudsen

SOURCE : sport_pl