Home/sports/Tak wyglada tabela Ekstraklasy po 12. kolejce. Wicemistrz wciaz na dnie

Tak wyglada tabela Ekstraklasy po 12. kolejce. Wicemistrz wciaz na dnie

Za nami juz wszystkie mecze 12. kolejki Ekstraklasy. Zwyciestwo Radomiaka Radom z Puszcza Niepoomice 20 zakonczyo te serie gier gdzie pierwsza poowa nalezaa do gosci a druga do gospodarzy. W tabeli widac czoowa czworke ktora oderwaa sie nieco od goniacego ja peletonu. Wykrystalizowaa sie juz takze wyrazna strefa spadkowa jako ze nikt w niej przebywajacy nie wygra w tej kolejce meczu.

By Bartosz Królikowski | October 21, 2024 | sports

Poniedziałkowe (21 października) zakończenie kolejki w Ekstraklasie nie było przesadnie emocjonujące. Zarówno Radomiak, jak i Puszcza długo nie potrafiły zrobić nic ciekawego. Różnica była taka, że radomianom ta niemoc przeszła po pierwszej połowie i w drugiej już przeszli do konkretów. Niepołomiczanie natomiast tkwili w bezsile przez cały mecz, potwierdzając, że nie bez przyczyny ostatni raz wygrali w połowie sierpnia. Gospodarze rządzili w niedzielę i poniedziałek, goście w piątek oraz sobotę Wygrana Radomiaka wpisała się w pewien trend. Otóż druga połowa tej kolejki należała do gospodarzy. Zwyciężył Raków, po szalonej końcówce i golu w 103. minucie z Pogonią Szczecin (która nadal ma tylko 1 pkt zdobyty na wyjeździe). Zwyciężył Górnik Zabrze, który tylko w pierwszej połowie miał kłopoty ze Stalą Mielec, ostatecznie triumfując 3:1. Zaś GKS Katowice może ze Śląskiem Wrocław nie wygrał (0:0), ale przynajmniej nie dał też sobie zrobić krzywdy. Wicemistrz Polski nadal czeka na zwycięstwo w lidze (mimo dziesięciu rozegranych meczów) i tkwi na dnie tabeli. Za to piątek oraz sobota to same triumfy gości. Lech Poznań potwierdził, że w tej chwili jest po prostu najmocniejszy i ograł 2:0 Cracovię. bez większych problemów sprała Zagłębie w Lubinie 3:1. Motor Lublin i Widzew Łódź zagrali mecz typu "hulaj dusza, piekła nie ma", zapominając o obronie. Przy czym lublinianie zapomnieli o niej trochę bardziej, więc przegrali 3:4. Goncalo Feio wygrał w końcu w lidze, a jego Legia pokonała w Gdańsku Lechię 2:0. Za to Piast Gliwice wygrał też 2:0 w Kielcach, zaś Maciej Rosołek strzelił jednego z piękniejszych goli w życiu (choć przy sporej dozie szczęścia). Lech nadal w chlubnej formie, a Śląsk pisze niechlubną historię Efekty tego wszystkiego? W tabeli widzimy wyraźne Top 4. Lech prowadzi z dorobkiem 28 pkt, a jego przewaga nad czwartą Cracovią to pięć punktów. Ta z kolei ma cztery punkty przewagi nad "peletonem", czyli Legią Warszawa, Pogonią Szczecin i Widzewem Łódź (wszyscy po 19 pkt). Coraz większe kłopoty ma za to strefa spadkowa. Ostatni ligowy triumf kogokolwiek z trójki (9 pkt) - Puszcza Niepołomice (8 pkt) - Śląsk Wrocław (5 pkt) to 14 września i wygrana Lechii u siebie z Radomiakiem (1:0). Wicemistrzowie Polski z Wrocławia wciąż czekają. Ostatni raz, gdy ktoś w Ekstraklasie po dziesięciu dalej był bez wygranej to sezon 2005/06 i Arka Gdynia. Zespołowi z Pomorza udało się wtedy utrzymać, ale po barażach z Jagiellonią Białystok, a tego systemu już dziś rzecz jasna nie ma. Śląsk ma więc trudniej, choć też 34 mecze, a nie 30. Wyniki 12. kolejki Ekstraklasy: Tabela Ekstraklasy po 12. kolejce: