Home/sports/Tak wyglada klasyfikacja strzelcow Ligi Mistrzow po golach Lewandowskiego

Tak wyglada klasyfikacja strzelcow Ligi Mistrzow po golach Lewandowskiego

Robert Lewandowski powoli rozkreca sie w biezacej edycji Ligi Mistrzow. W pierwszej kolejce nie zdoby bramki ale przeama sie w drugiej serii gier. Przeciwko Young Boys rozpocza strzelanie juz w osmej minucie a kilka minut po przerwie doozy kolejne trafienie. W ten sposob walnie przyczyni sie do wysokiego zwyciestwa a takze zblizy sie do najlepszych strzelcow rozgrywek. Tak wyglada klasyfikacja strzelcow Ligi Mistrzow.

By Hubert Rybkowski | October 02, 2024 | sports

Robert w pierwszej kolejce Ligi Mistrzów nie zdobył bramki dla FC Barcelony w wyjazdowej potyczce z AS Monaco (1:2). Przełamania szukał w drugiej serii, gdy do stolicy Katalonii przyjechała drużyna Young Boys, mistrz Szwajcarii. Robert Lewandowski strzelił pierwsze gole w tym sezonie Ligi Mistrzów. Oto klasyfikacja strzelców Polski napastnik nie potrzebował wiele czasu na to, aby pokonać golkipera rywali. . A na początku drugiej połowy poszedł za ciosem i z bliska trafił po raz drugi, wykorzystując dogranie Inigo Martineza. A jego zespół ostatecznie wygrał 5:0. W ten sposób Lewandowski strzelił 95. i 96. gola w historii występów w LM. . Jednocześnie pokazał, że będzie chciał włączyć się do rywalizacji o koronę króla strzelców bieżącej edycji. Po dublecie z Young Boys reprezentant Polski znalazł się w ścisłej czołówce klasyfikacji najskuteczniejszych. Zajmuje piąte miejsce, ex aqueo z pięcioma innym . Wyprzedza go trzech graczy z trzema bramkami oraz liderujący Harry Kane, który w pierwszej kolejce czterokrotnie pokonał bramkarza Dinama Zagrzeb. Anglik będzie mógł poprawić dorobek w środę, gdy jego Bayern Monachium zagra z Aston Villą w Birmingham. Klasyfikacja strzelców Ligi Mistrzów: